Estakady na Psim Polu zostaną wyremontowane

Rozpisano przetarg na zaprojektowanie remontu estakad w ciągu al. Jana III Sobieskiego. Pojawią się na nich drogi dla rowerów.

  • Estakady na Psim Polu są ważnym łącznikiem przy wjeździe i wyjeździe z Wrocławia

    Estakady na Psim Polu są ważnym łącznikiem przy wjeździe i wyjeździe z Wrocławia fot. ZDiUM


Mające ok. 40 lat estakady doczekają się remontu z powodu kiepskiego stanu technicznego. Zarząd Dróg i Utrzymania ogłosił przetarg na stworzenie projektu przebudowy tych blisko 340-metrowych przepraw. Już wiadomo, że inwestycja zostanie zrealizowana w dwóch etapach – dla estakady zachodniej w stronę Wrocławia oraz wschodniej w kierunku Warszawy. 

– Bliźniacze obiekty o długości blisko 340 m powstały w latach 80. i od tamtej pory zapewniają swobodny przejazd nad torami linii kolejowej Kalety – Wrocław Mikołajów oraz nad ul. Dobroszycką. Estakada zachodnia przenosi ruch wlotowy do miasta od strony Mirkowa, wschodnia – ruch w kierunku wyjazdu z miasta – napisał na Facebooku prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zakres prac

Jaki jest zakres prac? Odnowione zostaną przęsła, podpory, przyczółki, izolacje, odwodnienie, dylatacje, balustrady i bariery energochłonne. Zgodnie z dokumentacją projektową mające 11 m szerokości jezdnie zostaną zwężone do 6 m. W ten sposób znajdzie się miejsce na chodniki oraz drogi rowerowe. 

Jak informuje ZDiUM – firma, która wygra przetarg, musi przygotować projekt w ciągu 12 miesięcy od podpisania umowy. Oferty można składać do 23 czerwca.Zgłoś uwagę