Elektryczne Volvo na testach w MPK

Do 13 września na linii K wrocławianie będą mogli przetestować w pełni elektryczny autobus Volvo. Firma obchodzi właśnie 25-lecie działalności i z tej okazji przekazała dla MPK pojazd na testy.

  • fot. MPK Wrocław


MPK Wrocław chce, aby kierowcy, technicy oraz pasażerowie mogli poznać jego możliwości. Autobus jest wyposażony w silnik elektryczny o mocy 200 kW, który można ładować zarówno prądem stałym do 150 kW, jak i prądem zmiennym 11 kW.  Silnik elektryczny pełni funkcję zwalniacza, dzięki czemu odzyskuje energię z hamowania.

Autobus Volvo ma 12 metrów i jest wyposażony w 86 miejsc dla pasażerów, w tym 34 miejsca siedzące. Pojazd jest niezwykle cichy i wygodny — zarówno dla pasażerów w środku, jak i dla czekających na przystanku, a także dla mieszkańców, których domy znajdują się przy jego trasie.

Konstrukcja autobusu jest wykonana z materiałów, które gwarantują minimum 15 lat bez wystąpienia korozji. Testowane przez MPK Volvo będzie można spotkać od czwartku na liniach K w dni robocze oraz na linii K i 144 w weekendy.

 Zgłoś uwagę