Rozstrzygnięto dwa ważne przetargi na remonty torowisk

ZDiUM znalazł już wykonawców w przetargach na remont torowisk na pl. Legionów oraz na ul. Ślężnej. Prace mają zakończyć się jeszcze w wakacje. Trwa również postepowanie na naprawę nawierzchni z płyty węgierskiej na Podwalu. Na czerwiec planowane są naprawy torowe na ul. Trzebnickiej.


W tej chwili trwają już przygotowania do podpisania umowy na remonty torowiska na ul. Ślężnej oraz pl. Legionów. ZDiUM wybrał najkorzystniejsze oferty w przetargach. Pierwszą inwestycję zrealizuje Zakład Sieci i Zasilania z Wrocławia za łączną sumę 6,4 mln zł. Przypomnijmy: prace na Ślężnej obejmują wymianę szyn, podkładów i tłucznia. Inwestycja została podzielona na 3 zadania:

  • od ul. Dębowej do ul. Weigla,
  • od ul. Kamiennej do ul. Kuronia,
  • od ul. Sanockiej do ul. Kamiennej.

Wykonawca na prace daje 3 lata gwarancji i ma je zakończyć do połowy sierpnia. Wcześniej ZDiUM rozstrzygnął postępowanie na wymianę skrzyżowania i dwóch rozjazdów podwójnych na pl. Legionów. Jedyną ofertę spełniającą wymogi przetargu złożyło konsorcjum: firm Zakład Sieci i Zasilania Sp. z o.o. i Przedsiębiorstwo Robót Komunikacyjnych SPOLBUD Sp. z o.o. Te prace będą objęte 5-letnią gwarancją i zakończą się do 31 sierpnia.

ZDiUM jest również w trakcie przetargu na konserwację torów i zwrotnic tramwajowych oraz przygotowań do kolejnych inwestycji w torowiska. Ogłoszono przetarg na naprawę nawierzchni torów o konstrukcji typu „węgierskiego” w ul. Podwale. Chodzi o odcinek od pl. Jana Pawła II do pl. Orląt Lwowskich we Wrocławiu. Zarządca szykuje się równie na czerwiec do naprawy torowiska przy ul. Trzebnickiej.

Całą listę planowanych prac po audycie torowisk przedstawił prezydent Wrocławia Jacek Sutryk w lutym.

Czytaj więcej: Torowiska do remontuZgłoś uwagę