W weekend Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

Wrocławska Hala Stulecia w najbliższy weekend, 20-22 kwietnia, już po raz drugi ugości wielbicieli dwóch kółek z całego regionu. W ciągu trzech dni zaplanowano wykłady, zawody na ostrym kole, testy rowerów elektrycznych i prezentację sprzętu ponad 100 wystawców. Wstęp wolny.

  • Fot.: materiały prasowe

    Fot.: materiały prasowe


Sezon rowerowy zaczął się raptem dwa tygodnie temu i jest to najlepszy moment, by zorientować się, co słychać w branży. Idealną do tego okazją będzie kolejna edycja Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, łącząc ze sobą tematyczny kongres i targi, strefę wystawienniczą oraz rekreację. Nie zabranie też spotkań z legendarnymi kolarzami, np. Bartoszem Huzarskim, założycielem działającej w Sobótce szkoły kolarskiej Huzar Bike Academy.

2. Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

2. Dolnośląski Festiwal Rowerowy 2018

Eventy / Targi
Termin od 20 kwietnia 2018 do 22 kwietnia 2018

Miejsce Hala Stulecia we Wrocławiu

Zobacz

– Wrocław jest miastem rowerów, w którym obecnie mamy zbudowanych już 300 km tras rowerowych, a liczba ta stale rośnie. Cieszy nas, że coraz więcej wrocławian decyduje się poruszać po mieście na co dzień rowerem, nie tylko traktując go jako środek rekreacji – mówi Jacek Sutryk, dyrektor Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego we Wrocławiu.

Program Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego 2018 (PDF)

– Zapraszamy wszystkich na Dolnośląski Festiwal Rowerowy pod Halą Stulecia. Będzie to duża regionalna impreza rowerowa, poprzez którą chcemy również zachęcić, żeby wrocławianie na stałe przesiedli się na rowery – dodaje Dominik Kłosowski, Radny Miejski.

Bike polo, ostre koło i 1200 km do pokonania

Impreza rozpocznie się w piątek, 20 kwietnia, otwarciem Rowerowego Forum Metropolitalnego. Przedstawiciele środowiska kolarskiego (również z Saksonii i Czech) oraz samorządowcy będą wówczas rozmawiać o rozwijaniu rowerowego oblicza Dolnego Śląska. Punkt kulminacyjny to podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy Blue Velo – Odrzańskiej Trasy Rowerowej.

Następnie w festiwalowy weekend wszyscy goście będą mieli okazję do zapoznania się z szeroką ofertą sprzętu i akcesoriów rowerowych ponad 100 wystawców. Dostaną również szansę zajrzenia do Rowerowej Strefy Serwisowej, gdzie branżowi eksperci doradzą, co wymienić lub naprawić w dwóch kółkach.

Harmonogram DFR 2018 (PDF)

W sobotę główną atrakcją będą zawody w hamowaniu na ostrym kole, wyścigi na cargo bike’ach i mecz w bike polo. Najmłodsi pokażą też, jak radzą sobie w zawodach na rowerkach biegowych. Jednocześnie odbędzie się branżowy kongres we współpracy z Uniwersytetem SWPS. W jego ramach w godz. 15.45-17.15 Bartosz Huzarski, utytułowany były kolarz szosowy, opowie o tym czego redaktorzy sportowi i kolarze powinni uczyć się od siebie nawzajem na podstawie swoich doświadczeń komentatora telewizyjnego.

Fot. materiały prasowe

Fot. materiały prasowe

Z kolei niedziela upłynie pod znakiem Bike Days, czyli pokazu filmów o tematyce rowerowej. W Strefie Podróży zostanie dodatkowo rozegrany finał konkursu na najciekawszą relację z podróży na dwóch kółkach. Natomiast o godz. 16 pod Halą Stulecia zaplanowano start niezwykle ambitnego Race Through Poland – jednoetapowego, samodzielnego wyścigu… po całym kraju. Zawodnicy muszą bez żadnego wsparcia przejechać 1200 km i wrócić na miejsce startu.

Warto dodać, że zarówno w sobotę, jak i niedzielę wokół Hali Stulecia nie zabraknie także Strefy Foodtrucków.

Testy rowerów z elektrycznym doładowaniem

Wśród wielu wystawiających się producentów wrocławianie znajdą również markę KROSS, która udostępni do testowania w hali, wzdłuż specjalnie urządzonej pętli najnowocześniejsze rowery elektryczne.

– Chcemy pokazać gościom festiwalu przede wszystkim górskie i trekkingowe eBike’i, oparte na nowoczesnym systemie Shimano Steps. Pozwala on na przejechanie ponad 100 km na jednym ładowaniu baterii. W dodatku zaprezentujemy też tradycyjne modele trekkingowe – wyjaśnia Bartosz Idczak, jeden z organizatorów stoiska na którym będą rozdawane kupony rabatowe do wykorzystania w sklepach Bbike we Wrocławiu.

Wstęp na festiwal jest otwarty dla wszystkich chętnych. Wszelkie informacje na temat imprezy i cały program znajduje się na stronie internetowej.Zgłoś uwagę