Doładuj telefon w autobusie[LISTA POJAZDÓW]

Jesteś poza domem a bateria w Twoim telefonie, tablecie, czy czytniku e-booków za chwilę się rozładuje? Wsiądź do wrocławskiego MPK i podłącz telefon do ładowarki zainstalowanej w solarisach.


Na ulice Wrocławia wyjechało właśnie pierwsze 10 autobusów, w których zainstalowano gniazda USB, dzięki którym można szybko doładować baterię telefonu, tabletu, czy czytnika e-booków. To dodatkowe wyposażenie ma zachęcać pasażerów do korzystania z usług miejskiego przewoźnika. Ładowarki firmy DRABPOL dostarcza Solaris Bus&Coach w ramach współpracy z MPK Wrocław. Do końca roku powinny pojawić się we wszystkich 57 wrocławskich solarisach. Pojazdy wrocławskiego przewoźnika są jednymi z pierwszych w Polsce, które oferują pasażerom taką usługę w komunikacji miejskiej. Do tej pory, jednak nie w takiej ilości, gniazda zainstalowano w autobusach miejskich PKM Jaworzno.
We Wrocławiu w pojazdach typu solo – czyli krótkich, zamontowano po jednym urządzeniu umieszczonym w okolicy oparcia dla osoby niepełnosprawnej, zaś w solarisach przegubowych – po dwa (jedno dodatkowo pod kasownikiem na wysokości trzecich drzwi). Każda z ładowarek daje możliwość podpięcia jednocześnie dwóch kabli z wtykiem USB. Jeśli takie rozwiązanie się sprawdzi, MPK nie wyklucza opcji doposażenia w ładowarki również innych autobusów. Wszystko zależy od tego, czy pasażerowie będą chętnie z nich korzystać.

Numery boczne autobusów wyposażonych w gniazda USB:
5401, 5402, 5403, 5404, 5405, 5441, 5442, 5443, 5444, 5601 

Przypomnijmy, że producent jest w trakcie dostaw autobusów do Wrocławia. Około 50 sztuk już zostało dostarczonych do MPK. Wrocławskie solarisy zostały wyposażone w szereg nowinek technicznych, aby podnieść komfort podróżowania komunikacją miejską. Są to między innymi:

  • Klimatyzacja
  • Fotele o zwiększonej wytrzymałości obite tapicerką „3D
  • Przyciski opisane alfabetem Braille’a dla osób niewidomych
  • Jaskrawe tablice numeryczne na zewnątrz pojazdów dla osób niedowidzących
  • Informacja głosowa wewnątrz i na zewnątrz pojazdów
  • Monitoring – jeszcze lepsza jakość nagrań w nocy poprzez zastosowanie specjalnych odseparowanych lamp emitujących podczerwień.
Zgłoś uwagę