wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

ZZM kupuje chryzantemy, nagrodzi też wrocławian solidarnych ze sprzedawcami

fot.Facebook/Zielony Wrocław

Wrocławianie, gdy tylko dowiedzieli się, że cmentarze zostaną zamknięte na Wszystkich Świętych, a sprzedawcy kwiatów zostaną ze świeżymi sadzonkami, ruszyli na zakupy. Apelował o to również prezydent Wrocławia Jacek  Sutryk . Teraz Zarząd Zieleni Miejskiej chce nagrodzić wrocławian za zaangażowanie w tę pomoc. 

Reklama

Po decyzji rządu o zamknięciu cmentarzy (od 31 października do 2 listopada) najbardziej po kieszeni dostali sprzedawcy kwiatów i zniczy. Zostali z ogromnymi ilościami towaru i roślin, które były hodowane na tę okazję już od wiosny.

Zanim jeszcze premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że wesprze tych przedsiębiorców (państwowe agencje odkupią rośliny), wielu mieszkańców Wrocławia zaczęło na własną rękę organizować pomoc. Ruszyli pod cmentarze na zakupy kwiatów, głównie chryzantem. Chwalili się w social mediach jesiennymi aranżacjami z wykorzystaniem tych kwiatów u siebie w ogrodzie, czy na balkonie, promując tę ideę.

Wśród nich był również prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk, który w sobotę rano odwiedził przedsiębiorców pracujących przy cmentarzu Osobowickim i kupił kwiaty.

 

Pokażcie proszę swoje zdjęcia w komentarzach��✌️��

Opublikowany przez Prezydenta Wrocławię Jacka Sutryka Sobota, 31 października 2020

Cztery drzewa dla najbardziej solidarnych

Teraz Zarząd Zieleni Miejskiej ogłosił konkurs na profilu Zielony Wrocław na Facebooku i chce nagrodzić najbardziej solidarnych z kwiaciarzami mieszkańców.
Dla trzech osób, które pokażą najwyższy rachunek za chryzantemy, zostanie zasadzone drzewo im dedykowane (tak, jak w akcji Wrośnij we Wrocław). Na drzewo swojego imienia może liczyć również osoba, która pochwali się najładniejszą kompozycją z tymi kwiatami. 

Solidarność wrocławian����znowu wielkim atutem w kolejnej biedzie... ��Teraz pomoc okazaliśmy sprzedawcom kwiatów przed...

Opublikowany przez Zielony Wrocław Sobota, 31 października 2020

Aktualizacja 1 listopada

Zarząd Zieleni Miejskiej odkupuje chryzantemy. Nowe nasadzenia pojawiły się m.in na Śródmieściu.

Dodatkowo 1 i 2 listopada miasto oferuje chętnym sprzedawcom miejsca na tymczasowe stoiska - przy kościele pw. św. Marii Magdaleny i na pl. Nowy Targ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama