4. Otwarto ZUS przy Reymonta! Zobaczcie, co można tam załatwić?
Na zdjęciu widać wyremontowany budynek ZUS przy ul. Reymonta ZUS
Na zdjęciu widać wyremontowany budynek ZUS przy ul. Reymonta

Po trzech latach remontu, od dziś klienci mogą już załatwić sprawy w Inspektoracie ZUS przy ul. Reymonta. Zobaczcie, co się tam zmieniło.

ZUS przy ul. Reymonta otwarty

To bez wątpienia najnowocześniejszy budynek ZUS w Polsce. Najnowocześniejszy, bo dopiero co otwarty po gruntownym, trwającym 3 lata remoncie. Od 7 marca 2023 r. klienci mogą już załatwić wszystkie sprawy związane ZUS-em w budynku przy ul. Reymonta.

Inspektorat ZUS przy ul. Reymonta został rozbudowany, powstała nowa sala obsługi klienta. Powstały nowe miejsca parkingowe dla osób odwiedzających inspektorat, a sam budynek stał się dostępny dla osób niepełnosprawnych.

– W naszym budynku przy ulicy Reymonta klienci załatwią wszystkie sprawy związane z ZUS-em, czyli emerytalne, rentowe oraz składkowe – mówi Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Remont inspektoratu trwał od 2020 r.

O rozpoczęciu remontu ZUS-u przy ul. Reymonta informowaliśmy w lutym 2020 r. Od tego czasu klienci, którzy załatwiali tam sprawy związane z ubezpieczeniami społecznymi musieli to zrobić w innych placówkach ZUS we Wrocławiu – w oddziale przy ul. Pretficza 11 i inspektoracie przy ul. Litomskiej 36 oraz placówce w Oleśnicy.

– Nasi klienci oczekują wygody w czasie wizyty w ZUS a obecna sala jest już bardzo stara i po prostu za mała na ich potrzeby, dlatego zdecydowaliśmy się na budowę nowej, nowoczesnej sali – wyjaśniała podczas rozpoczęcia remonty Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.