3. Konkursy
  4. Zofia Mąkosa „Wendyjska Winnica” [ZAKOŃCZONY]

Weź udział w konkursie, który trwa do 12 lutego do godz. 9.00, i wygraj książkę od Wydawnictwa Książnica – w sam raz na sympatyczną walentynkową niespodziankę.

Jedna autorka – dwie powieści z trylogii „Wendyjska Winnica”.

Pierwsza – „Cierpkie grona”. Epicka opowieść z czasów wojny – rodzinne więzy, siła miłości, determinacja kobiet. Rok 1938. W Chwalimiu, wsi położonej na niemiecko-polskim pograniczu, żyją ostatni potomkowie Wendów – Słowian, którzy osiedli tu przed dwoma wiekami. W tym urokliwym i spokojnym miejscu mieszkają Marta Neumann, gorliwa luteranka, która desperacko próbuje utrzymać gospodarstwo odziedziczone po przodkach, jej córka Matylda i kuzynka Janka Kaczmarek. Życie na prowincji wydaje się toczyć niezmiennym rytmem wyznaczanym przez pory roku, jednak wielka polityka wkracza w dylematy dnia powszedniego...

Druga – „Winne miasto”. Powieść o determinacji kobiet, rodzinnych więzach i sile miłości z powojennym obrazem Ziem Odzyskanych w tle. Sponiewierana wojną córka głównej bohaterki „Cierpkich gron”, Matylda, cudem przeżywa zimową ucieczkę z rodzinnej wsi i trafia do Grünbergu, który tuż po wojnie staje się Zieloną Górą. Czy uda jej się zapomnieć o koszmarze wojny? Ułożyć nowe życie, odnaleźć miłość i wiarę w lepsze jutro?

Zofia Mąkosa to obecnie najpopularniejsza lubuska pisarka. Jej debiutanckie „Cierpkie grona” nominowano do Nagrody Literackiej im. Andrzeja K. Waśkiewicza. Autorka jest także laureatką Lubuskiego Wawrzynu Literackiego 2017.

Żeby otrzymać jedną z książek (wygrywa co piąta osoba, o odbiorze poinformujemy e-mailowo), wystarczy prawidłowo dokończyć zdanie, które wypowiedział Forrest Gump:

„Może jestem głupi, ale wiem ... ... ...”