4. Absolwenci IX LO łączcie się!

Za niespełna miesiąc, 4 października odbędzie się wielki jubileuszowy zjazd absolwentów IX LO i będący jego ukoronowaniem bal. Dawni uczniowie „dziewiątki”, którzy chcieliby wziąć udział w balu absolwentów mają czas aby się zapisać i zapłacić tylko do 12 września – przypominają organizatorzy.

IX Liceum Ogólnokształcące przy ul. Piotra Skargi to jeden z najbardziej popularnych ogólniaków we Wrocławiu. W tym roku obchodzi 60 lat, a dodatkowo 15 lat świętować będzie stowarzyszenie absolwentów i sympatyków IX LO. Od początku istnienia, szkołę ukończyło około 15 tys. uczniów, wśród nich m.in. aktorzy, dziennikarze czy pisarze - jak choćby Marek Krajewski.

– To tyle ile liczy małe miasteczko i my serdecznie, z szeroko otwartymi ramionami zapraszamy absolwentów do tego miasteczka – zachęca Małgorzata Garbacz z komitetu organizacyjnego zjazdu i była absolwentka „dziewiątki”. Im bliżej terminu zjazdu tym więcej się dzieje. – Wysyłamy zaproszenia do VIP-ów i emerytowanych nauczycieli. Cały czas przyjmujemy też zgłoszenia i wpłaty na zjazd i bal od absolwentów – dodaje. Na razie zgłosiło się kilkaset osób. Pani Małgorzata wspomina, że 10 lat temu na wielkim balu w Hali Stulecia z okazji 50-lecia „dziewiątki” bawiło się ponad tysiąc osób! Tym razem bal odbędzie się na terenie szkoły.

W Tercecie Egzotycznym też absolwenci IX LO

W dniu zjazdu, oprócz nabożeństwa w kościele przewidziano oficjalną, jubileuszową część z występami artystycznymi uczniów i nieoficjalne spotkania w szkole przy kawie. Program balu przygotowali sami absolwenci i oni też wystąpią w składzie wszystkich zespołów. Wiadomo już, że wystąpi Tercet Egzotyczny, którego dwie członkinie, Katarzyna i Anna - córki Izabeli Skrybant-Dziewiątkowskiej też ukończyły IX LO.

Po raz pierwszy wejście do budynku, gdzie odbędzie się rejestracja uczestników i gości zjazdu, będzie od strony nowej szkolnej hali sportowej przy ul. Nowej.

Również w październiku swój jubileusz 40-lecia obchodzić będzie inny znany wrocławski ogólniak: XIV LO.

elg