wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Zbiórka przyborów szkolnych dla dzieci

Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami. Nie wszystkie dzieci będą mogły cieszyć się z nowych przyborów szkolnych czy wygodnych plecaków. Weź udział w zbiórce najpotrzebniejszych rzeczy dla wrocławskich uczniów i podaruj im trochę radości.

Reklama

Wakacje dobiegają końca, a uczniowie powoli szykują się do powrotu do szkół. Niestety, nie wszystkie dzieci będą z chęcią wracały do szkolnych ławek, szczególnie te z uboższych rodzin, których opiekunowie nie są w stanie zapewnić najpotrzebniejszych przyborów szkolnych. Zeszyty, długopisy, kredki, farby, linijki, piórniki czy plecaki – takie przedmioty można podarować najbardziej potrzebującym dzieciom. Sprawdź, jakie zbiórki prowadzone są we Wrocławiu. 

Zbiórka Caritas Archidiecezji Wrocławskiej

Do pomocy potrzebującym rusza Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. 31 sierpnia rozdane zostaną wyprawki przygotowane dla dzieci z naszej archidiecezji. W sumie będzie ich ponad 1500. Zostaną rozdane w parafiach i w centrali wrocławskiej Caritas.

 

Aby wypełnić te tornistry, 25 i 26 sierpnia (piątek, sobota) wolontariusze Caritas będą zbierać potrzebne artykuły w dwóch wrocławskich sklepach Auchan – w Koronie oraz na Bielanach. Przygotowane zostaną do tego specjalne kosze – tak, jak to było rok temu.

– Zachęcamy, aby wybrać się w tym dniu na zakupy ze swoimi dziećmi w wieku szkolnym. Niech wybierając dla siebie zeszyty czy piórniki, wybiorą jeszcze coś dla kolegów, którym wiedzie się gorzej. Tak, aby od najmłodszych lat uczyć nasze dzieci wrażliwości na potrzeby słabszych – proponuje Paweł Trawka, rzecznik wrocławskiej Caritas.

Tornistry i artykuły szkolne można również przynosić na ul. Katedralną 7 we Wrocławiu, do 30 sierpnia.

Zbiórkę dla najuboższych dzieci z parafii św. Alberta Wielkiego prowadzi także Parafialny Zespół Caritas. Akcja „Wyprawka dla Żaczka” trwa do końca sierpnia, a przybory szkolne można składać w specjalnie ustawionych koszach w bocznej kaplicy.

Akcja „Anioły idą do szkoły” na Stadionie Wrocław

Kolejny rok Stowarzyszenie Piękne Anioły organizuje zbiórkę przyborów szkolnych dla potrzebujących. Odbędzie się ona w trakcje 7. kolejki na piłkarskich stadionach LOTTO Ekstraklasy. Inicjatywę wspiera Ekstraklasa S.A., a do akcji włączył się również Śląsk Wrocław.

Zbiórka artykułów szkolnych będzie prowadzona wśród kibiców Śląska Wrocław na najbliższym spotkaniu WKS-u z Cracovią (piątek, godzina 20.30). Potrzebne artykuły: piórniki, plecaki, pisaki, bloki rysunkowe, zeszyty, farby oraz inne artykuły szkolne. Zbiórka odbywa się pod honorowym patronatem Rzecznika Praw Dziecka.

Powrót do szkoły – czyli charytatywna zbiórka przyborów szkolnych

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego zbiórkę dla dzieci prowadzi także Szkoła Tańca No Limits, która zebrane przedmioty przekaże Fundacji DOM. Dbamy o Młodych. Pod ich opieką jest aż 430 dzieci.

 

Akcja trwa do 27 sierpnia, a darczyńcy mogą zostawiać przybory szkolne w specjalnie ustawionym kartonie w siedzibie szkoły przy ulicy Kazimierza Wielkiego 27 oraz Ruskiej 47/48a.

Warto pamiętać, że nie każde dziecko po powrocie do szkoły będzie mogło otworzyć piórnik z całym wyposażeniem, pisać w kolorowym zeszycie, czy nosić wygodny plecak. Wspólnie jednak możemy pomóc im z radością i uśmiechem rozpocząć ten zbliżający się nowy rok szkolny.

Podaruj książkę dla dzieci z Gwinei

Przypominamy również, że do 15 września trwa zbiórka pieniędzy na podręczniki dla dzieci z Gwinei. Cel zbiórki jest jeden – przekazanie gwinejskim dzieciom aż 100 tys. egzemplarzy, dzięki którym nauczą się czytać i pisać. Projekt koordynuje Fundacja Art Transparent, która prosi wszystkich zainteresowanych o dotacje na ten cel. Pieniądze można wpłacać na konto fundacji. Szczegóły zbiórki można znaleźć TUTAJ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama