W piątek 26 czerwca we Wrocławiu (i w całym kraju) od samego rana trwały uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2025/2026, który kończy ok. 93 tys. dzieci:
- 13,5 tys. przedszkolaków (w tym ok. 3900 6-latków),
- 48,5 tys. uczniów ze szkół podstawowych,
- 31,5 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych.
Byliśmy na zakończeniu roku szkolnego w ZSP nr 21 przy ul. Kłodzkiej we Wrocławiu.
Galeria zdjęć
Od września trzy nowe placówki we Wrocławiu
We wrześniu we Wrocławiu zostaną otwarte trzy nowe placówki. Jedną z nich jest największa i najdroższa inwestycja edukacyjna w mieście, czyli Zespół Szkolno-Przedszkolny przy ul. Zwycięskiej. Po wakacjach przyjmie 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków.
Oprócz tego, będą też placówki budowane i prowadzone przez inwestora zewnętrznego w ścisłej współpracy z miastem. Są to:
- Publiczne przedszkole „Dębinka” przy ul. Lekcyjnej
Przedszkole „Dębinka” pomieści 250 dzieci, w tym na dwóch oddziałach specjalnych dla maluchów wymagających dodatkowego wsparcia. W budynku znajdą się sale przedszkolne, gabinety terapeutyczne, przestronny ogród oraz kolorowy plac zabaw.
Na miejscu przygotowywane będą posiłki, w tym w wersjach dietetycznych, dostosowane do indywidualnych potrzeb dzieci. Przedszkole oferować będzie także wsparcie specjalistów – logopedy, psychologa i pedagoga specjalnego.
W tym samym obiekcie będzie również żłobek.
- Radosne Przedszkole przy ul. Starogajowej
Radosne Przedszkole przy ul. Starogajowej będzie mogło przyjąć 350 dzieci. Placówka oferować będzie edukację dwujęzyczną, a w dwukondygnacyjnym budynku znajdą się między innymi:
- osiem gabinetów terapeutycznych,
- sala Integracji Sensorycznej,
- dwie sale „poznawania świata” wspierające naukę przez doświadczenie i zabawę,
- winda,
- nowoczesny plac zabaw.
Placówka połączy opiekę żłobkową, przedszkolną oraz edukację wczesnoszkolną - placówka przy ul. Białostockiej 47 otwiera tu oddziały dla klas I-III (Filia Przyjaznej Publicznej Szkoły Podstawowej).