wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:30

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Edukacja
 4. Aktualności z edukacji
 5. Zakończenie roku szkolnego we Wrocławiu [ZDJĘCIA]

Blisko 92 tysiące uczniów i przedszkolaków we Wrocławiu kończy rok szkolny i rozpoczyna wakacje. W piątek (21 czerwca) z samego rana odwiedziliśmy Liceum Ogólnokształcące nr XV przy ul. Wojrowickiej, a następnie Szkołę Podstawową nr 93 przy ul. Niemcewicza. Zobaczcie zdjęcia z uroczystości.

Reklama

Zakończenie roku szkolnego w XV LO we Wrocławiu

W piątek 21 czerwca we Wrocławiu (i w całym kraju) od samego rana trwały uroczystości związane z zakończeniem roku szkolnego 2023/2024, który kończy blisko 92 tys. uczniów i przedszkolaków:

 • 15681 – przedszkolaków,
 • 45100 – uczniów szkół podstawowych,
 • 31145 – uczniów szkół ponadpodstawowych.

Odwiedziliśmy z fotografem i kamerą Liceum Ogólnokształcące nr XV przy ul. Wojrowickiej. Przy okazji spytaliśmy uczniów, jak im minął ten rok szkolny i jakie mają plany na wakacje. Zobaczcie, co nam powiedzieli!

Podczas uroczystości nie zabrakło prezydenta miasta – Jacka Sutryka, który wręczył świadectwa z wyróżnieniem.

– Chciałbym z całego serca pogratulować wszystkim uczniom za ich ciężką pracę, zaangażowanie i osiągnięcia w minionym roku szkolnym. Wasze sukcesy są dowodem na to, że Wrocław ma wyjątkowo utalentowaną młodzież, która z pasją i determinacją dąży do realizacji swoich marzeń. Życzę wszystkim uczniom i nauczycielom wspaniałych, bezpiecznych i pełnych radości wakacji. Niech ten czas będzie okazją do odpoczynku, regeneracji sił i spędzenia go z najbliższymi. Do zobaczenia we wrześniu, gotowi na nowe wyzwania i przygody edukacyjne – powiedział prezydent.

Więcej zdjęć z zakończenia roku w XV LO zobaczycie w naszej galerii!

Zakończenie roku szkolnego w SP nr 93 we Wrocławiu

Byliśmy również na zakończeniu roku w Szkole Podstawowej nr 93 przy ul. Niemcewicza, gdzie oprócz rozdania świadectw ósmoklasistom, były również podziękowania dla pracowników szkoły: pani Marii za ponad 45 lat pracy i pani Helenie za ponad 50 lat pracy.

 • Maria Powaga - 45 lat pracy w SP nr 93 na stanowisku woźnej. Pani Maria to osoba pogodnego usposobienia, koleżeńska, zawsze pomocna, świetnie zorganizowana, służąca radą i wsparciem. Skarbnica wiedzy, osoba pełna ciepła i oddania dla wielu pokoleń dzieci, rodziców i nauczycieli. Możemy wyrazić to w dwóch słowach nasza „szkolna mama”. Zaangażowana we wszystkie przedsięwzięcia szkolne. Swoją pasję do szycia realizowała przygotowując kostiumy na Radosną Paradę Niepodległości oraz inne wydarzenia szkolne. Zawsze mogliśmy i wierzymy, że nadal będziemy mogli liczyć na Jej wsparcie i pomoc.
 • Helena Malec - wieloletni pracownik obsługi SP nr 93, w tym roku obchodziła 50 lecie pracy zawodowej. Ta liczba przepracowanych lat mówi sama za siebie. To ogromny powód do dumy. Pani Helena wita nas na co dzień swoim uśmiechem, żartem, pozytywnym nastawieniem do życia i pracy. Pasją Pani Heleny jest ogródek i kwiatki. Swoje zamiłowanie przeniosła również na nasze podwórko, dzięki czemu możemy cieszyć oczy pięknym widokiem kolorowych roślin zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku. Mamy nadzieję, że nasze roślinki i my nie zostaniemy bez jej opieki. Pani Helena to dobry duch naszej szkoły.

Więcej zdjęć z zakończenia roku szkolnego w SP nr 93 zobaczycie w naszej galerii!

Wakacyjne remonty we Wrocławiu

To, że rozpoczęły się wakacje nie oznacza, że w placówkach oświatowych nic się nie dzieje. Wręcz przeciwnie. Miasto wykorzystuje ten czas na remonty wakacyjne (kontynuacja lub nowe prace):

 • w ponad 100 szkołach (więcej niż w roku ubiegłym),
 • ich koszt: ok. 50 mln złotych (więcej niż w roku ubiegłym).

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl