4. Wyróżnienia dla 30 firm, które napędzają gospodarkę Dolnego Śląska

Z okazji 30-lecia przemian społeczno-polityczno-gospodarczych w Polsce "Gazeta Wyborcza Wrocław" uhonoruje 30 firm, których działalność miała wpływ na sukces regionu, obecnie jednego z najszybciej rozwijających się w całej Unii Europejskiej.

Ich losy są różne. Są to zarówno nowe firmy zakładane przez przedsiębiorczych Dolnoślązaków, stare „postpeerelowskie” zakłady przemysłowe, które dostały drugie życie, jak i zagraniczne koncerny, które zainwestowały w naszym regionie. Łączy je sukces, dzięki któremu rozwijają się zarówno te biznesy, jak i cały Dolny Śląsk.

Wrocławska „Gazeta Wyborcza” od kilkunastu dni prezentuje ich osiągnięcia, a ich przedstawiciele będą honorowymi gośćmi konferencji „30-lecie przemian gospodarczych Dolnego Śląska”, którą gazetą organizuje w czwartek, 16 maja, w budynku Delta Wrocławskiego Parku Technologicznego przy ul. Duńskiej 9.

Spotkanie z demiurgami sukcesu

To szansa dla przedsiębiorców, którzy dopiero rozpoczynają działalność, na porozmawianie z bardziej doświadczonymi menedżerami. Zresztą, podczas samej konferencji opowiedzą też oni o swojej drodze do sukcesu. Będzie także okazja na wymianę doświadczeń, nawiązanie nowych kontaktów biznesowych i współpracy.

Gośćmi „Wyborczej” będą m.in. prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego Maciej Potocki, prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś i naukowcy z Uniwersytetu SWPS. Uczestnicy debat będą rozmawiali m.in. o instytucjach i metodach wparcia dla biznesu, roli dużych i małych firm w rozwoju regionu, zasadach i skutkach reorganizacji przedsiębiorstw po roku 1989.

Kulminacyjnym momentem wydarzenia będzie wręczenie: „Jedynki Gazety Wyborczej” dla „Firm 30-lecia wg Gazety Wyborczej”.

Aby wziąć udział w wydarzeniu, należy się jednak wcześniej zarejestrować, pisząc na adres: [email protected]

Szczegółowy program znajduje się na FB Gazeta Wyborcza Wrocław.

GWW/w