wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wyniki rekrutacji do wrocławskich przedszkoli. Są jeszcze wolne miejsca

Przedszkolaki z przedszkola przy ul. Dobrej fot. Tomasz Hołod/www.wroclaw.pl
Przedszkolaki z przedszkola przy ul. Dobrej

W rekrutacji przedszkolnej na rok 2022/2023 przygotowanych zostało ponad 6,1 tys. miejsc w 157 wrocławskich placówkach publicznych. Po pierwszym etapie rekrutacji zostało blisko 1500 wolnych miejsc. Wyniki można sprawdzać od godz. 14.00.

Reklama
Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

22 kwietnia, od godziny 14.00, na stronie przedszkola, w systemie rekrutacyjnym lub bezpośrednio w placówce można sprawdzać wyniki kwalifikacji dzieci po I etapie rekrutacji do wrocławskich przedszkoli.

Łącznie w tym roku rodzice złożyli ponad 5,5 tys. podań, w tym prawie 90% z nich podpisanych profilem zaufanym.

Te przedszkola cieszyły się największym zainteresowaniem (jako placówki pierwszego wyboru):

Jeżeli rodzice nie będą chcieli skorzystać z przedszkola, do którego zakwalifikowało się dziecko, to od 25 do 26 kwietnia mogą złożyć rezygnację z miejsca.

Ostateczna lista dzieci przyjętych i nieprzyjętych w I etapie rekrutacyjnym do przedszkola ogłoszona zostanie 29 kwietnia, od godziny 14.00.

Są wolne miejsca w przedszkolach 

Po I etapie rekrutacji do przedszkoli zakwalifikowanych zostało ponad 4,6 tys. dzieci na ponad 5,5 tys. podań. Na pozostałe dzieci czekają jeszcze 1472 miejsca. Tam Departament Edukacji będzie kierował dzieci, które nie dostały się do przedszkola w I etapie (910 osób). 

– Po I etapie będziemy proponować rodzicom kandydatów, którzy nie zostali nigdzie zakwalifikowani, przedszkola znajdujące się niedaleko placówek, które wcześniej wskazali. Brana będzie też pod uwagę liczba punktów z I etapu rekrutacji – wyjaśnia Marcin Miedziński, zastępca dyrektora w Wydziale Przedszkoli i Szkół Podstawowych Urzędu Miejskiego Wrocławia. – Jeżeli rodzic nie będzie chciał zapisać swojego dziecka, do wskazanego przez Urząd przedszkola, będzie musiał złożyć rezygnację z tego miejsca poprzez system rekrutacyjny lub bezpośrednio w tym przedszkolu – dodaje.  

Kiedy rozpocznie się drugi etap rekrutacji. Kiedy wyniki

Dzieci, które nie zostały przyjęte do wymarzonego przedszkola lub nie skorzystają ze wskazanego przedszkola przez Urząd, mogą wziąć udział w II etapie rekrutacyjnym (uzupełniającym), który będzie przebiegał na tych samych zasadach co etap I.

Składanie wniosków rozpocznie się 13 czerwca, o godz. 8.00 i potrwa do 15 czerwca, do godz. 15.00. Przy czym, dokumenty od pracodawcy wystawione na potrzeby I etapu rekrutacji będzie można wykorzystać w trakcie II etapu procesu rekrutacyjnego.

Ostateczne wyniki ogłoszone zostaną 29 czerwca 2022 r. (od godz. 14.00).

Nowe kryteria rekrutacji od tego roku

Przypomnijmy, w tym roku rekrutacja do przedszkoli prowadzona była w pełni elektronicznie. Nowym kryterium było także posiadanie aktywnego statusu podatnika w programie Nasz Wrocław, który zastąpił dotychczasowe oświadczenie rodzica o rozliczeniu PIT we Wrocławiu za rok poprzedzający rekrutację. Za jego posiadanie można było uzyskać  50 pkt.

– Wprowadzenie nowego kryterium, związanego z aktywnym statusem podatnika w programie Nasz Wrocław, promuje rodziny rozliczające PIT we Wrocławiu, znacząco ułatwia też weryfikację wniosku i usprawnia pracę placówek czy przygotowanie dokumentów rekrutacyjnych – podkreśla Marcin Miedziński. – W sumie liczba podań, które miały zaznaczone kryterium Nasz Wrocław wynosiła ponad 4,8 tys., co stanowiło 81% wszystkich wniosków – dodaje.

Również więcej, bo 25 pkt. (dotychczas 10 pkt.), można było uzyskać za zgłoszenie jednocześnie do tej samej placówki dwojga lub więcej dzieci, bądź dziecka posiadającego już rodzeństwo w danej placówce.

Więcej informacji na https://rekrutacje.edu.wroclaw.pl/formico-parents/main.action

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama