wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 19°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wygraj książkę „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk” z Wydawnictwa Warstwy [ZAKOŃCZONY]

Redakcja www.wroclaw.pl,
Książka o filmowym Dolnym Śląsku ukazała się nakładem Wydawnictwa Warstwy fot. Mat
Książka o filmowym Dolnym Śląsku ukazała się nakładem Wydawnictwa Warstwy

Mamy dla Was 3 tomy książki „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk” Lecha Molińskiego i Jerzego Wypycha. To pasjonująca i ilustrowana klimatycznymi zdjęciami podróż po miastach, miasteczkach i miejscach naszego regionu, w których filmowcy kręcili swoje dzieła. Konkurs trwa do wtorku 2 sierpnia do godz. 9.00.

Reklama

Dolny Śląsk – genialne miejsce do kręcenia filmów

Region – w przeciwieństwie do Wrocławia – ma znacznie mniej przewodników i autorzy uznali, że przyda się książka o filmowym Dolnym Śląsku. – Ale nie taka dla instagramerów, w której odtwarzane są kadry filmowe. My staraliśmy się wyjść dużo dalej – zwraca uwagę jeden z autorów Lech Moliński, współzałożyciel i wiceprezes Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Dlatego o kinie opowiada w kontekście niełatwej często historii powojennej Ziem Zachodnich.

Znakomite zdjęcia do książki zrobił Jerzy Wypych i, jak podkreśla, nie miały ilustrować, a stać się wizualną interpretacją przestrzeni, pełnić funkcję osadzenia czytelnika w danym miejscu.  

Przeczytajcie rozmowę z autorami książki: Filmowy Dolny Śląsk. Lech Moliński i Jerzy Wypych opowiadają, gdzie kręcono słynne filmy

Jak wygrać egzemplarz „Nikt nie woła, każdy pamięta. Filmowy Dolny Śląsk”

Aby wygrać jeden z 3 egzemplarzy książki ufundowanej przez Wydawnictwo Warstwy trzeba do 2 sierpnia do godz. 9.00 wysłać do nas wypełniony poniższy formularz konkursowy, podać imię, nazwisko, a w treści wpisać kontaktowy numer telefonu, a następnie odpowiedzieć na pytanie, w którym mieście powstawały zdjęcia do filmu „Nikt nie woła” Kazimierza Kutza? Podpowiedź znajdziecie w rozmowie Filmowy Dolny Śląsk. Autorzy książki opowiadają, gdzie kręcono słynne filmy. Wygrywa pierwsze i dwa ostatnie zgłoszenia, których autorzy odpowiedzieli poprawnie na pytanie. O wygranej poinformujemy telefonicznie.

PRZYJMOWANIE ZŁOSZEŃ ZOSTAŁO ZAKOŃCZONE. 

Nagrody wygrali: Małgorzata B. , Anna K. i Małgorzata W.

Zwycięzcom gratulujemy!

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl