wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Wycieczki po Wrocławiu w formie gry miejskiej dla uczniów klas IV-VIII [SZCZEGÓŁY]
Na zdjęciu uczeń na wrocławskim Rynku fot. shutterstock
Na zdjęciu uczeń na wrocławskim Rynku

Uczniowie wrocławskich szkół mogą wziąć udział w bezpłatnych wycieczkach po Wrocławiu, które będą prowadzone w formie gry miejskiej. Podczas wyprawy zobaczą najważniejsze zabytki, a także nauczą się pracy w grupie. Organizatorem akcji jest Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego. Obecnie trwają zapisy na wycieczki. Jak zgłosić szkołę? Zobacz szczegóły.

Reklama

Wybierz się na wycieczkę i poznaj swoje miasto

Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego zaprasza uczniów (polskich i ukraińskich) klas IV - VIII szkół podstawowych na wycieczki po Wrocławiu, które będą prowadzone w formie gry miejskiej. 

Podczas wycieczki dzieci będą uczyć się bezpiecznego poruszania po mieście, zaznajomią się z formą aktywnego wypoczynku, zobaczą popularne obiekty i zabytki Wrocławia, a także nauczą się pracy zespołowej i aktywności społecznej.

Każda wycieczka – prowadzona przez przewodnika turystycznego, okraszona fabułą i scenografią, zawiera 6 punktów, czyli przystanków z zadaniami integracyjnymi dla dzieci (z tłumaczeniem na język ukraiński).

Uczestnicy rozpoczną wędrówkę przy pomniku Papieża Jana XXIII na Ostrowie Tumskim, a skończą ją w Przejściu Świdnickim/Przejściu Dialogu, po wykonaniu wszystkich zadań. 

Czas trwania jednej wycieczki to maksymalnie 3 godziny.

Zapisy na bezpłatne wycieczki po Wrocławiu

Dyrektorzy szkół lub nauczyciele, którzy są zainteresowani wycieczką mogą zapisać klasę/grupę na wybrany termin poprzez formularze dostępne na stronie WCRS. Każda data zawiera dwa różne przedziały godzinowe.

Niektóre terminy są zarezerwowane, dlatego nie zwlekajcie i zapiszcie się już dziś!

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl