3. Wybory parlamentarne 2023 [SERWIS SPECJALNY]
  4. Wybory parlamentarne 2023 we Wrocławiu. Relacja na żywo [RELACJA ZAKOŃCZONA]

Wybory parlamentarne 2023 we Wrocławiu. Relacja na żywo [RELACJA ZAKOŃCZONA]

Maciej Wołodko, Błażej Organisty,

Kobieta oddająca głos w jednej z obwodowych komisji we Wrocławiu Oleksandr Poliakovsky
Kobieta oddająca głos w jednej z obwodowych komisji we Wrocławiu

Do godziny 21.00 w niedzielę 15 października trwać będzie głosowanie w tegorocznych wyborach parlamentarnych. We Wrocławiu w głosowaniu może wziąć udział ponad 535 tys. osób. Sprawdź aktualne informacje z przebiegu wyborów we Wrocławiu.

• Pół roku temu [Niedziela, 15/10/2023]
    • 21:08
      Pierwsze sondażowe wyniki

Nie będzie przedłużenia ciszy wyborczej. Znamy pierwsze sondażowe wyniki: PiS 36,8 proc., KO 31,6 proc., Trzecia Droga 13 proc., Nowa Lewica 8,6 proc, Konfederacja 6,2 proc., Bezpartyjni Samorządowcy 2,4 proc.

Możliwy błąd sondażowy wynosi około 2 proc.

Jeżeli takie wyniki by się potwierdziły, opozycja zdobyłaby większość miejsc w Sejmie.

Frekwencja w wyborach wyniosła wg sondażu 72,9 proc.

Źródło: sondaż IPSOS, za TVN24.

• 20:48
      Rozwożą 20 tys. kart, drukują kolejne

– Uspokajamy, za Państwową Komisją Wyborczą, że każdy kto przed 21:00 będzie w lokalu wyborczym lub przed nim będzie mógł zagłosować. Wyjaśnijmy, że karty do głosowania docierają do miasta z Państwowej Komisji Wyborczej i przekazywane są Miejskiemu Biuru Wyborczemu przez Delegaturę PKW – mówi Tomasz Sikora z Biura Prasowego Urzędu Miejskiego Wrocławia

- Wszystkie dostarczone z Warszawy karty zostały rozdysponowane po komisjach wyborczych. Średnio kart było tyle, by wystarczyło na frekwencję na poziomie około 70%. Frekwencja jest jednak znacznie wyższa, bo już o 17:00 była o 11 punktów procentowych wyższa niż 4 lata temu.

Wrocławska delegatura PKW podjęła już decyzję o dodrukowaniu kart. Obecnie rozwożona  jest rezerwa 20 tys. kart, które zostały wczoraj dodatkowo przygotowane dla Wrocławia. Kolejne karty są na bieżąco drukowane – dodaje Tomasz Sikora.

• 19:49
      Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej - każdy kto przyjdzie do 21.00 będzie miał możliwość zagłosowania

Powiększ obraz: Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu OKW
      Komunikat Okręgowej Komisji Wyborczej we Wrocławiu

• 19:41
      W niektórych komisjach zaczęło brakować kart do głosowania

Głos w tej sprawie zajął prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

- Szanowni Państwo, odpowiadając na Państwa informacje o tym, że w lokalach wyborczych brakuje kart do głosowania, informuję: każdy, kto zostanie przy lokalu wyborczym do 21:00 będzie mógł oddać głos. Karty wyborcze są rozwożone na bieżąco i zgodnie z zapotrzebowaniem zgłaszanym przez komisje i dotrą do Was jak najszybciej - napisał prezydent Wrocławia w mediach społecznościowych.

• 19:10
      Jeszcze niecałe dwie godziny głosowania. W V LO kolejka już mniejsza

Powiększ obraz: Kolejka do głosowania w V LO na ul. Kuronia Czytelnik
      Kolejka do głosowania w V LO na ul. Kuronia

• 18:46
      Frekwencja we Wrocławiu do godz. 17.00 wynosi 59,23 proc

Do 17.00 w naszym mieście wydano 296 052 kart do głosowania. W 2019 roku frekwencja we Wrocławiu na godz. 17.00 wynosiła 49,44 proc.

• 18:39
      PKW: w skali kraju frekwencja w wyborach na godzinę 17.00 wyniosła 57,54 procent

W 2019 roku do godziny 17.00 zagłosowało 45,94 proc. uprawnionych do głosowania.

• 18:13
      400 metrów kolejki na Jagodnie

Powiększ obraz: Wybory 2023. 400 metrów kolejki na Jagodnie fot. Czytelnika
      Wybory 2023. 400 metrów kolejki na Jagodnie

Ulica Jagodzińska, komisja nr 148. Jak informuje nasza czytelniczka, kolejka do urny ma około 400 metrów długości.

• 17:46
      Głosowanie w komisji nr 130 przy Gazowej

• 16:57
      Wrocławianie na głosowanie! Po co? Zapytaliśmy pod ogólniakiem przy Ślężnej i Kuronia