wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wstępne wyniki naboru do przedszkoli

23 kwietnia ukazały się  wstępne  wyniki naboru na miejsca przedszkolne.  Teraz jest czas na rezygnacje, przydzielanie miejsc osobom, które nie zakwalifikowały się na miejsca, rekrutację uzupełniającą i ewentualnie zapisy bezpośrednio w przedszkolu. To dopiero początek całego cyklu rekrutacji. 

Reklama

Do rekrutacji udostępniono ponad 6,5 tysiąca miejsc. W przydzielaniu miejsc uczestniczyło ponad 6,7 tysiąca podań.

Obecnie w systemie jest ponad 1,2 tysiąca wolnych miejsc. Kolejnych 900 miejsc w przedszkolach publicznych powstanie we wrześniu i w kolejnych miesiącach do końca roku (to łącznie 2100 miejsc rekrutacyjnych w tym roku).

Największym zainteresowaniem cieszyły się przedszkola: Przedszkole nr 10 - grupa 3-4 latków, Przedszkole nr 26 - grupa 3-4 latków, Przedszkole nr 149 - grupa 3-4 latków.

Informacje dla rodziców

  • Rodzice dzieci zakwalifikowanych, którzy chcą skorzystać z przydzielonego miejsca, nie muszą w żaden sposób potwierdzać chęci zapisania/przyjęcia do przedszkola.
  • Rodzice dzieci zakwalifikowanych, którzy nie chcą skorzystać z przydzielonego miejsca, powinni w dniach 24-27 kwietnia złożyć rezygnację (kontakt z przedszkolem).
  • Rodzice dzieci niezakwalifikowanych od 12 maja będą otrzymywali propozycje skorzystania z miejsc – tych uwolnionych we wskazanych w rekrutacji placówek lub miejsca w innych przedszkolach położonych w ich sąsiedztwie.
  • Dla osób, które nie brały udziału w rekrutacji, nie złożyły wymaganych dokumentów, nie przyjęły proponowanych miejsc będzie przeprowadzona rekrutacja uzupełniająca w terminie 15-16 czerwca.
  • Osoby, które chcą zapisać dzieci do nowo otwieranych placówek (ulice: Mokrnonoska, Na Grobli, Nowe Żerniki, Cynamonowa, Stabłowicka, Paulińska) będą mogły wziąć udział w osobnej rekrutacji do tych placówek.
  • Weryfikacja dokumentów i złożenie oryginałów wraz z oświadczeniami będzie miała miejsce przy przyjmowaniu lub gdy praca przedszkoli wróci do zwykłego trybu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama