wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 22°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

List do mera Lwowa

Umowę o współpracy Wrocławia i Wilna podpisali Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia i Artūras Zuokas, mer Wilna.

Prezydent Wrocławia i mer Wilna wystosowali list do mera Lwowa. To efekt podpisanego w czwartek porozumienia o współpracy stolicy Dolnego Śląska i Litwy. To także zapowiedź współpracy trzech miast.

Reklama

W czwartek, 4 września, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej – Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia i Artūras Zuokas, mer Wilna podpisali umowę o współpracy. W tej uroczystości miał uczestniczyć także Andrij Sadovy, mer Lwowa. Nie mógł jednak przyjechać ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie. Sygnatariusze umowy o Lwowie nie zapomnieli, co więcej zapowiadają współpracę w trójkącie Wrocław-Wilno-Lwów.

 – Wilno jest miastem partnerskim Lwowa, Lwów jest naszym partnerem, a teraz Wrocław i Wilno połączyła wspólna umowa – mówi Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia i dodaje, że dla tych miast istotna jest m.in. wielokulturowa historia.

W specjalnym liście do mera Lwowa, prezydent Wrocławia i mer Wilna wyrazili nadzieję, że spotkają się w najbliższej przyszłości.

 

Rafał Dutkiewicz i Artūras Zuokas napisali m.in., że liczą na owocną współpracę i zapewniają, że Wrocław i Wilno będą wspierać Ukrainę i Lwów w walce o niezależność i wolność.

jr

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama