wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławskie Serce dla Zwierząt 2018: Wręczenie odznaczenia

18 września 2018 r. obradowała Kapituła Wrocławskiego Serca dla Zwierząt i przyznała nagrodę główną oraz wyróżnienia, wybierając laureatów spośród tegorocznych 16 nominowanych do miejskiego odznaczenia. Ogłoszenie werdyktu – 21 października podczas uroczystości na partynickim torze wyścigowym.    

Reklama

Będą niespodzianki! 

Kapituła odznaczenia, czyli: Barbara Borzymowska – przewodnicząca, reprezentująca prezydenta Wrocławia, prof. Mirosława Nowak-Dziemianowicz, prof. Andrzej Wiszniewski, Zofia Białoszewska (dyr. Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Wrocławiu), Marcin Wierzba (Centrum Przyjaznych Relacji Ludzie-Zwierzęta),  Maciej Sas (dziennikarz, zwierzdobry.pl), Mateusz Czmiel (dziennikarz, TOZ) i Małgorzata Wieliczko (www.wroclaw.pl), postanowiła o przyznaniu w tym roku miejskiego odznaczenia dwóm kandydatom ex aequo, a także wyróżnień pięciu innym nominowanym. 

Podczas obrad dyskutowano – momentami dość burzliwie – o wszystkich kandydatach, zgodnie przyznając, że każda z osób, instytucji, stowarzyszeń czy fundacji, wskazana w tym roku przez internautów, zasługuje na szacunek, a często głęboki podziw za oddanie sprawom zwierząt. 

Zauważono ponadto, że niektórzy nominowani w plebiscycie pojawiają się już po raz kolejny, co oznacza na pewno, że ich działalność jest szczególnie dostrzegalna w mieście i okolicach. Wiadomo jednak także, że osób czy grup, wrażliwych na los zwierząt – bezdomnych, chorych, porzuconych – które systematycznie starają się naszym braciom mniejszym pomagać, jest znacznie więcej.

Dlatego miasto zachęca, by w kolejnych edycjach Wrocławskiego Serca dla Zwierząt takich, „nieznanych” jeszcze społeczników promować. Internauci, czytelnicy portalu www.wroclaw.pl, mieszkańcy Wrocławia i okolic – miejcie to na uwadze! 

W niedzielę do urn wyborczych, a potem na Partynice!

Kto w tym roku odbierze okolicznościowe statuetki i zostanie uwieczniony jako laureat 3. edycji Wrocławskiego Serca dla Zwierząt stosowną tabliczką na trybunie głównej Toru Wyścigów Konnych Partynice, okaże się 21 października o godz. 15.00 podczas ceremonii wręczenia nagród.

– Tradycyjnie, zapraszamy na to wydarzenie wszystkich miłośników zwierząt, mile widziani będą również wasi czworonożni pupile – zachęca Barbara Borzymowska, przewodnicząca Kapituły.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama