4. Wrocławskie Półkolonie Wielokulturowe 2018 – oferta dla uczniów i nauczycieli

Organizatorzy zapraszają wszystkich uczniów obcojęzycznych z wrocławskich szkół podstawowych do udziału w nowym wrocławskim projekcie edukacyjnym Wrocławskie Półkolonie Wielokulturowe. Potrzebni są również nauczyciele języka polskiego do pracy podczas półkolonii.

Oferta dla uczniów

dla rodziców i opiekunów dzieci obcojęzycznych, które są uczniami wrocławskich szkół podstawowych (nabór uczniów trwa do 18.5. oraz do 21.5.)

Półkolonie odbędą się po raz pierwszy we Wrocławiu w okresie wakacyjnym, od 25.06 do 20.07.2018 r., terminy zależne od szkół-organizatorów.

Celem półkolonii jest ułatwienie uczniom obcojęzycznym integracji z rówieśnikami z Polski oraz podniesienie umiejętności w zakresie posługiwania się językiem polskim.

Zajęcia odbywać się będą w cyklach 5-dniowych, a grupy będą miały charakter integracyjny.

Półkolonie będą zorganizowane w dwóch wrocławskich szkołach (ZSP 15 oraz ZSP 21), które zapewniają ciekawy program edukacyjny, kulturalny i integracyjny. Dzieci będą pozostawać pod opieką doświadczonych i życzliwych wychowawców.

Aby zapisać dzieci na półkolonie, należy kontaktować się bezpośredino ze szkołą. Koszty ponoszone przez rodziców/opiekunów prawnych ustala każda ze szkół. Półkolonie są częściowo finansowane przez Gminę Wrocław. Ilość miejsc ograniczona.

ZAPISY na Wrocławskie Półkolonie Wielokulturowe

ZSP 21 przy ul. Kłodzkiej 40

• tel. 71 798 69 42

• Terminy: 25-29.06.2018r., 02-06.07.2018r., 09-13.07.2018r.
  • Koszty: 160 zł/ turnus (łącznie 480 zł za trzy turnusy). Koszty obejmują: odpłatność za bilety wstępu (kino, basen itp.), materiały niezbędne do realizacji zajęć, wyżywienie (obiad dwudaniowy i podwieczorek).
  • Ostateczny termin zgłoszenia dzieci obcojęzycznych w ZSP nr 21: 18.05 (piątek). Karta kwalifikacyjna do pobrania wyłącznie w sekretariacie ZSP nr 21.

ZSP 15 przy ul. Stanisławowskiej 38-44

Organizatorzy:  Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 15, Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 21, Gmina Wrocław (WCRS, WCDN), Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 9, Szkoła Języka Polskiego i Kultury dla Cudzoziemców Uniwersytetu Wrocławskiego, Dolnośląska Szkoła Wyższa.

Projekt realizowany w ramach Programu „Wrocławska Strategia Dialogu Międzykulturowego” i prac Zespołu ds. Uczniów i Rodzin Obcojęzycznych przy WCRS.