4. Wrocławskie Pakiety Wsparcia trafią do uchodźców z Ukrainy
Pakowanie pakietów odbywa się na Świątnikach UM Wrocław
Pakowanie pakietów odbywa się na Świątnikach

Jedzenie długoterminowe, słodycze, środki higieny osobistej znajdą się w torbach, które Straż Miejska, uczniowie z Głównej Wojskowej Szkoły Średniej we Wrocławiu i tysiące wolontariuszy pakują w dużym magazynie na Świątnikach.

Dary zebrane we wrocławskich szkołach i przedszkolach trafią do przybywających do Wrocławia uchodźców. Akcja ruszyła 10 marca, ma powstać kilka tysięcy pakietów.

10 tysięcy wolontariuszy pomaga

Przez ostatnie dwa tygodnie w magazynie na Świątnikach pracowało nawet 10 tysięcy wolontariuszy, a wraz z nimi też strażnicy miejscy, czy uczniowie Husarza. Głównej Wojskowej Szkoły Średniej we Wrocławiu, którzy pomagali rozdysponować dary przekazane z przedszkoli i szkół we Wrocławiu, a także zza granicy. Paczki były przesyłane na Ukrainę, a teraz także zostaną przygotowano je dla uchodźców, którzy przybyli do miasta.

Co znajdzie się we Wrocławskim Pakiecie Wsparcia

W zamierzeniu ma powstać kilka tysięcy Wrocławskich Pakietów Wsparcia, ich liczba będzie zależna od potrzeb. W papierowych torbach, które otrzymują przybywający na dworzec główny uchodźcy znajdą się m.in. produkty o dłuższym terminie przydatności do spożycia, słodycze, wreszcie środki higieny osobistej (wśród nich także podpaski, czy szczoteczki do zębów).

Akcja dystrybucji Wrocławskich Pakietów Wsparcia ruszyła 10 marca. Organizatorem jest Miasto Wrocław we współpracy z Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowską Fundacją im. św. Jadwigi.