wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Przedszkole nr 5 bardziej nowoczesne i funkcjonalne [WIDEO]

Przedszkole "Wrocławskie Krasnale" przy ul. Dźwirzyńskiej, fot. www.wroclaw.pl

Zakończył się remont Przedszkola nr 5 na wrocławskich Kuźnikach. Placówka, głównie z zewnątrz, zmieniła się nie do poznania. Cała inwestycja kosztowała blisko 1,5 mln złotych.  

Reklama

W ramach prac remontowych, na terenie Przedszkola nr 5 przy ul. Dźwirzyńskiej, wykonano m.in. prace termoizolacyjne dachu i całego budynku oraz kolorową elewację. Wymieniono rynny, okna i drzwi. Wybudowano też nowy wiatrołap wraz z niezbędnymi instalacjami.

– Szeroki zakres prac, jaki został wykonany w ramach tej inwestycji, z pewnością wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa zarówno przedszkolaków, jak i pracowników placówki. Wierzymy, że odnowiony budynek spełnia ich oczekiwania – mówi Bartosz Nowak z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Tym bardziej, że sporo zmieniło się też na zewnątrz placówki, gdzie wykonano nową nawierzchnię placu zabaw, doposażając go w nowe urządzenia: huśtawkę typu bocianie gniazdo, labirynt czy ścieżkę sensoryczną z instrumentami muzycznymi. Na terenie wokół przedszkola pojawiły się stojaki rowerowe, ławki i kubły na śmieci.

Czytaj też: Przedszkole 43 ma teraz gładki dojazd

Wszystkie te zmiany od razu zauważyły dzieci, które jak przyznaje dyrektor placówki, bardzo im się spodobały.

– Dzieci, jak tylko mogły, poszły na plac zabaw. Były mile zaskoczone, że mają nowe urządzenia zabawowe, z których już mogą korzystać. Szczególnie upodobały sobie huśtawki, często też korzystają z tablicy kredowej na fasadzie budynku – opowiada Renata Bysiewicz, dyrektor Przedszkola nr 5 „Wrocławskie Krasnale” we Wrocławiu.

Przedszkole na wrocławskich Kuźnikach zyskało też nowe ogrodzenie wraz z furtkami i bramami wjazdowymi, chodniki, dodatkowe dojścia do budynku. Jest również więcej zieleni. Na terenie placówki posadzono dodatkowo 7 drzew, 53 krzewy i 144 pnączy bluszczu.

Koszt inwestycji to prawie 1,5 mln złotych.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama