wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocławski Smaczny Weekend-otwarcie sezonu z Food Truckami!
Wrocławski Smaczny Weekend materiały organizatora
Wrocławski Smaczny Weekend

Rusza sezon gastronomiczny na placu Nowy Targ! Już w najbliższy weekend 17-19 marca zapraszamy na otwarcie - wydarzenie streetfoodowe, podczas którego będzie można posmakować kunsztu szefów kuchni z całej Polski.

Reklama

Co warto zjeść?

Podczas Wrocławskiego Smacznego Weekendu na pewno nie zabraknie pysznych i chrupiących Corndogi od Cornhub_wroclaw, jabłek i truskawek w mlecznej i białej czekoladzie oraz orzeźwiającego piwa rzemieślniczego z Browaru Moczybroda. Wśród wystawców znajdą się także: Kurtosz Kołacz, Fryciarnie Finger Food, Makabi Pizza&Pasta oraz wiele wiele innych. Wrocławski Smaczny Weekend jest pierwszą otwierającą sezon 2023 imprezą plenerową na placu Nowy Targ. Można tu będzie nie tylko spróbować ciekawych dań z food trucków, ale też poznać regionalne rękodzieło.  To również dobra okazja do spędzenia czasu z rodziną i przyjaciółmi.

Imprezie towarzyszyć będzie jarmark produktów regionalnych, na którym znajdziecie takie stoiska jak: pracownia Nitka Ani, gdzie powstają haftowane poduszki, breloki oraz maskotki. Wszystkie wykonane są z atestowanych tkanin i wypełnień. Nietuzinkowe to z kolei manufaktura, gdzie tworzy się z pasją deski do serwowania i krojenia. Nie zabraknie także toczonych mis, pater, świeczników oraz drobnej galanterii drewnianej.

Organizator przygotował także wiele atrakcji. Jedną z nich będzie spotkanie z alpakami. Jest to idealna okazja do tego, aby bliżej poznać te przemiłe, delikatne zwierzęta i poznać ich nawyki. Wraz z Krainą Alpak, która będzie gościć na naszym evencie przygotowane zostanie dla Was specjalne stoisko z ich wyrobami, wśród których znajdziecie czapki, koce czy opaski.

Więcej smacznych informacji i konkurs znajdują się na social mediach wydarzenia:

  • Piątek: 16:00 - 22:00
  • Sobota: 12:00 - 22:00
  • Niedziela: 12:00 - 21:00

Zapraszamy!

Organizator: Food & Event.

Koordynacja wydarzeń na Nowym Targu ze strony Miasta: Biuro Rozwoju Gospodarczego Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl