wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski Salon Maturzystów 2017

fot. http://www.salonmaturzystow.pl/2017

Jak przygotować się do matury? Które przedmioty wybrać jako dodatkowe? Co i gdzie studiować? Już 21 i 22 września odbędzie się Wrocławski Salon Maturzystów.

Reklama

W Centrum Kongresowym Politechniki Wrocławskiej z młodzieżą spotkają się eksperci Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej oraz przedstawiciele największych polskich i zagranicznych uczelni.

18 tysięcy maturzystów

W tym roku szkolnym w województwie dolnośląskim do matury będzie mogło przystąpić 18.208 osób, w tym 10.445 absolwentów liceów ogólnokształcących i 7.763 absolwentów techników. Specjalnie z myślą o tej sporej grupie Fundacja Edukacyjna Perspektywy organizuje dwudniowe spotkanie. Jest to już 11. edycja wydarzenia, będącego częścią ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, w ramach której podobne spotkania  odbywają się w największych ośrodkach akademickich naszego kraju.  

W programie tegorocznej edycji m.in. prezentacje na temat egzaminu maturalnego w roku 2018 z przedmiotów obowiązkowych i najczęściej wybieranych przedmiotów dodatkowych: biologii, chemii, historii i wiedzy o społeczeństwie. Ponadto o swojej ofercie edukacyjnej opowiedzą przedstawiciele różnych uczelni wyższych w Polsce, ale też za granicą (np. Europa Universitat VIADRINA). Uczniowie będą mogli też indywidualnie porozmawiać z ekspertami z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu.

W ubiegłym roku Wrocławski Salon Maturzystów odwiedziło ponad 8 tysięcy gości. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny. Dokładny plan wystąpień i prezentacji dostępny jest na stronie organizatora. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama