wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Wrocławski Festiwal Krasnoludków – zaproszenie dla szkół i przedszkoli
Wrocławski Festiwal Krasnoludków –  zaproszenie dla szkół i przedszkoli

W imieniu Wydziału Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia bardzo serdecznie zapraszamy Państwa, a przede wszystkim Państwa podopiecznych, na Wrocławski Festiwal Krasnoludków. W szczególności zachęcamy do udziału w konkursie przygotowanym specjalnie dla wrocławskich szkół podstawowych oraz przedszkoli. 

Reklama

Wrocławski Festiwal Krasnoludków to wyjątkowa impreza, która odbywa się w naszym mieście już po raz dziesiąty. Jest ona skierowana do wrocławian wszystkich pokoleń. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 10-12 września.

Festiwal Krasnoludków 2021

Festiwal Krasnoludków 2021

Eventy / W plenerze / Dla dzieci / Warsztaty
Termin od 10 września 2021 do 11 września 2021

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

Jak co roku centrum krasnoludkowych wydarzeń będzie Ogród Staromiejski przy Wrocławskim Teatrze Lalek.

W programie m.in. pokazy naukowe pełne zabawy i niespodzianek oraz spotkanie z bębniarzami, którzy poza koncertem pozwolą dzieciom także pograć na afrykańskich instrumentach oraz jak co roku strefy plastyczne pełne rysowanek i kolorowanek dla najmłodszych. 

Będzie się też działo na festiwalowej scenie – w sobotę zobaczymy trzy premierowe przedstawienia o wrocławskich krasnalach – Krasnoludkowe Bajki.

W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników wydarzenia z tym roku zrezygnowaliśmy z organizacji Parady Krasnoludków. 

Konkurs dla szkół podstawowych i przedszkoli

W tym roku, poza ogólnymi atrakcjami opisanymi w programie, już po raz kolejny przygotowaliśmy wielki konkurs plastyczny dla szkół podstawowych i przedszkoli.

Na terenie parku stanie 30 domków z tektury o wielkości 110x80x110 cm. Domki te będą zupełnie białe, a zadaniem uczestników konkursu jest ich dekoracja.

Zapraszamy serdecznie placówki edukacyjne do wystawienia swoich reprezentacji, które przed festiwalem powinny samodzielnie przygotować na lekcjach materiały do dekoracji domków, aby w pierwszy dzień festiwalu udekorować nimi ustawione na terenie imprezy domki. 

REGULAMIN OTWARTEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH ORAZ PRZEDSZKOLI

Konkurs odbywa się w dwóch kategoriach - szkoły podstawowe oraz przedszkola. W obu kategoriach wiekowych przygotowaliśmy wspólnie z naszymi sponsorami wspaniałe nagrody. Na najlepsze reprezentacje szkół podstawowych i przedszkoli czekają nagrody pakiety krasnoludkowych gadżetów. Pozostałe drużyny biorące udział w konkursie otrzymają krasnoludkowe nagrody pocieszenia. Jedna szkoła i jedno przedszkole, które zwyciężą w swej kategorii otrzymają także bon o wartości 500 PLN do wykorzystania w jednym z elektromarketów. 

Zgłoszenia reprezentacji możecie Państwo wysyłać na adres e-mail: [email protected].

W konkursie może wziąć udział tylko 15 reprezentacji szkół podstawowych i 15 reprezentacji przedszkoli. Liczy się pierwszeństwo zgłoszeń. Każda instytucja może zgłosić minimalnie jedną, a maksymalnie trzy reprezentacje do udziału w konkursie, przy czym placówkę reprezentować może grupa nie większa niż 25 osób z 2 dodatkowymi opiekunami. Na zgłoszenia czekamy do 8 września.

Do zobaczenia na festiwalu!

więcej na www.krasnale.pl

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl