wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 21°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławski Budżet Obywatelski 2013

Budżet Obywatelski to nowy projekt miejski, w którym wrocławianie wskażą, co warto zmienić w swoim najbliższym otoczeniu, a następnie zagłosują i wybiorą najlepsze lub najważniejsze ich zdaniem pomysły.

Reklama

Pula pilotażowego programu wynosi 2 mln zł - za to można zrealizować wiele potrzebnych i od lat oczekiwanych projektów z zakresu zieleni, małej architektury, rekreacji czy też innych potrzeb ważnych dla lokalnych społeczności. Aby zgłosić swój pomysł wystarczyło go opisać, zebrać niewielką grupę jego zwolenników, wstępnie oszacować potencjalny koszt i wysłać lub złożyć na gotowym formularzu do 20 kwietnia 2013 r.

Obecnie wszystkie projekty, które napłynęły do Biura Rady Miejskiej, są weryfikowane przez właściwe wydziały Urzędu Miejskiego pod kątem prawidłowości ich wypełnienia, szacunku kosztów i zgodności z planami miejscowymi. Spośród zweryfikowanych projektów zespół opiniujący w składzie:

  • radni miejscy
  • przedstawiciel Wrocławskiej Rady Pożytku Publicznego
  • urzędnicy

do 23 maja stworzy listę projektów, która zostanie poddana pod głosowanie mieszkańców.

Głosowanie odbędzie się między 4 a 17 czerwca. Głos będzie można oddać przez Internet oraz poprzez wypełnienie karty do głosowania i wrzucenie jej do urny w kilkunastu punktach we Wrocławiu.

Równocześnie przypominamy, że pod adresem: [email protected]  czekamy na wszelkie opinie i pomysły dotyczące opracowania spójnych zasad wrocławskiego budżetu partycypacyjnego. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama