wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo

Uczniowie IV LO wsparli kampanię Wrocław Bez Przemocy

Uczniowie IV LO dołączyli do kampanii Wrocław Bez Przemocy, źródło: IV LO

We Wrocławiu trwa kampania Wrocław Bez Przemocy. Rozpoczęła się 25 listopada – w Międzynarodowym Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet. Tego dnia aktywnie przyłączyli się do niej uczniowe oraz nauczyciele IV LO we Wrocławiu, którzy na znak sprzeciwu wobec przemocy w stosunku do kobiet przypięli do ubrań białą wstążkę.

Miejska kampania Wrocław Bez Przemocy to szereg akcji mających na celu nagłośnić zjawiska przemocy oraz informować, na jaką pomoc i wsparcie mogą liczyć ich ofiary i świadkowie.

Uczniwie z białymi wstążkami

W Dzień Eliminacji Przemocy wobec Kobiet swój głos sprzeciwu, wobec złego traktowania pań, okazali uczniowie i pedagodzy z IV Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

– Niestety obecnie, w codziennym życiu, jest tyle przemocy, że my jako szkoła postanowiliśmy dołączyć do akcji i pokazać swój sprzeciw wobec brutalnych zachować wobec kobiet, ale nie tylko wobec nich.  Chodzi tu o szeroko pojętą przemoc, także tą w internecie, która dotyka m.in. młodych. – mówi Agnieszka Kucharska, rzecznik praw ucznia i opiekun Samorządu Uczniowskiego w IV LO we Wrocławiu. – Cieszymy się, że uczniowie z chęcią przyłączyli się do akcji, zależy nam bowiem, by promować pozytywne zachowania, by każdy uczeń czuł się w swoim środowisku bezpiecznie – dodaje.

Wrocławscy uczniowie wsparli kampanię Wrocław Bez Przemocy, źródło: IV LO we Wrocławiu

Organizatorami miejskiej kampanii Wrocław Bez Przemocy są: Wydział Zdrowia oraz Wydział Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego, a wśród partnerów akcji znaleźli się m.in. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, klub piłkarski Śląsk Wrocław, Kino Nowe Horyzonty, MPK Wrocław.