wroclaw.pl strona główna Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [18.11.2022]
„Wrocław.pl na dzień dobry” fot. wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z Wrocławia (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dzisiaj rusza Jarmark Bożonarodzeniowy na wrocławskim Rynku, zobaczcie jakie atrakcje czkają na Was w tym roku! Dzisiaj również rusza Wrocław Hip Hop Festival w Hali Stulecia, zobaczcie gdzie kupić bilety!

Reklama

Przywitaj dzień z „Wrocław.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Dzisiaj startuje Jarmark Bożonarodzeniowy We Wrocławiu

Już dzisiaj, 18 listopada, wydarzenie, na które wielu z nas czekało od miesięcy! Na wrocławskim Rynku rusza Jarmark Bożonarodzeniowy 2022. Stoiska można odwiedzać od godz.10.00 do 21.00, a pośród choinek, aromatu grzanego wina i czekoladowych pierników na odwiedzających czekają nowości!

Oprócz budek ze smakołykami (na słono i słodko) i kramami, w których można będzie kupić wyjątkowe prezenty, na pierzei zachodniej Rynku zaprezentują się wystawcy z regionu Dolnego Śląska i lokalni producenci. Będzie można znaleźć tu manufakturę regionalnych wyrobów i artystycznego rękodzieła z Dolnego Śląska. „Wrocław Społecznie i Lokalnie” to także miejsce, gdzie swoje działania zaprezentują wrocławskie organizacje i podmioty, które wspierają ważne inicjatywy społeczne.

No i jest już nowy kubeczek Jarmarku Bożonarodzeniowego, z którego będzie można skosztować aromatycznego, wrocławskiego grzańca, gorącej czekolady i innych rozgrzewających napojów. Jak wygląda nowy kubeczek? Zobaczcie!

Kto nie może wybrać się na wrocławski jarmark, może zrobić zakupy w Internecie. Na platformie www.pojawi.pl będzie interaktywna domków, ich lokalizacja czy opis sprzedawanego asortymentu. Każdy domek będzie połączony ze sklepem internetowym sprzedawcy dając mu możliwość sprzedaży online 24/h w trakcie Jarmarku, jak również po jego zakończeniu.

Otwarcie lodowiska na stadionie Tarczyński Arena

Dzisiaj startuje nowy sezon lodowiska na wrocławskim stadionie - Tarczyński Arena. Przez cały weekend na odwiedzających czekają darmowe lekcje jazdy na łyżwach, które poprowadzą instruktorzy. Sprawdźcie na wroclaw.pl ceny biletów i godziny otwarcia. Warto pamiętać, że pierwsze 10 minut jest darmowe!

Wrocław Hip Hop Festival w Hali Stulecia

Dla tych, którzy oprócz sportowych atrakcji lubią też muzyczne doznania – też czeka coś ciekawego. Dzisiaj rusza muzyczne wydarzenie tej jesieni: Wrocław Hip Hop Festival. 18 listopada we Wrocławiu pojawią się najbardziej znani raperzy. W Hali Stulecia wystąpią m.in. Paluch, Szpaku, White 2115, Białas, OKI, Avi & Louis Villain, Young Multi, Chivas, Beteo, DJ Soina & Nasty P, Duo Face. Zobaczcie, gdzie i za ile kupić bilety.

Kampania „Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” - lista najciekawszych atrakcji

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” to kampania skierowana zarówno do branży turystycznej, jak i do każdego z nas. Dzięki niej można skorzystać z najlepszych atrakcji – zwiedzić zamki, muzea, zobaczyć wystawy, ale również skorzystać z luksusowych hoteli czy basenów termalnych. A to wszystko za pół ceny już w najbliższy weekend 18-20 listopada. Zobacz najciekawsze atrakcje z Wrocławia i innych miast Dolnego Śląska. Sprawdź szczegóły!

„Polska zobacz więcej – weekend za pół ceny” - wydarzenie polega na tym, że przedsiębiorcy z branży turystycznej, którzy oferują różnego rodzaju atrakcje i usługi, obniżają ceny o połowę w wyznaczony weekend. Zniżki obejmują m.in. zwiedzanie zamków, muzeów, a nawet nocleg w hotelu (także w gospodarstwach agroturystycznych). „Weekend za pół ceny” obejmuje całą Polskę, w tym oczywiście Wrocław. Jakie atrakcje będą dostępne za pół ceny? Zobacz listę ofert we Wrocławiu i okolicach. Szczegóły na wroclaw.pl

Lista zamkniętych kawiarni i restauracji we Wrocławiu

Ostatnie miesiące to czas dramatycznych decyzji dla wielu właścicieli lokali gastronomicznych, także we Wrocławiu. Choć do niedawna bardzo dobrze prosperowali, teraz musieli podjąć decyzję o zakończeniu działalności i to mimo tego, że często ich oferta cieszyła się dużym zainteresowaniem. Powodem jest najczęściej ogromny wzrost kosztów prowadzenia takiego biznesu. Jakie lokale zniknęły z mapy Wrocławia? Sprawdźcie listę zlikwidowanych kawiarni i restauracji  na wroclaw.pl.

Proste sposoby na oszczędzanie w domu

Widząc galopującą inflację i skaczące ceny energii, młodzież powie w tym roku: „odklejka!”. A dorośli? Pewnie już słów im brak. Jeżeli brakuje też pomysłów na to, co robić, by kontrolować w domach zużycie energii, zmniejszać jej straty, by obniżyć rachunki – podpowiadamy, idąc za radami dr inż. Marii Kostki z Politechniki Wrocławskiej. Przykładowo: 4 stopnie mniej w domu, to o 20 procent niższe rachunki za ogrzewanie.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl