wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [14.03.2023]
Wrocław.pl na dzień dobry www.wroclaw.pl
Wrocław.pl na dzień dobry

Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [14.03.2023]. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. Co może złego stać się w taksówce? W legalnej – najpewniej nic. Natomiast w nielegalnej katalog możliwości jest dość długi: niesprawny pojazd, kierowca pod wpływem alkoholu bądź narkotyków

Reklama

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Legalna taksówka 

Co może złego stać się w taksówce? W legalnej – najpewniej nic. Natomiast w nielegalnej katalog możliwości jest dość długi: niesprawny pojazd, kierowca pod wpływem alkoholu bądź narkotyków czy brak ubezpieczenia pasażerów – takie bywają efekty policyjnych kontroli. Do tego dodać należy brak licencji czy nieuregulowane sprawy podatkowe. Dlatego miasto zachęca do skorzystania z nowej kampanii „Legalna Taksówka”. Jak to zrobić? Sprawdźcie na www.wroclaw.pl.

Odnaleziona głowa św. Anny z kaplicy Hochberga wróciła do Wrocławia

Kamienna, XVIII-wieczna głowa św. Anny z ołtarza barokowej kaplicy Hochberga we Wrocławiu niespodziewanie odnalazła się w zbiorach Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, o czym niedawno pisaliśmy na www.wroclaw.pl. Przez lata uważano, że została zniszczona podczas II wojny światowej. Autorem rzeźby jest ceniony twórca Johann Georg Urbansky. Wrocławskie Muzeum Narodowe po raz pierwszy pokaże ją na wystawie „Barokowi herosi”. 

Zostań strażnikiem w więzieniu lub areszcie! 

Praca „za kratami” – to nie brzmi zachęcająco. Jednak służba więzienna kusi licznymi profitami, szybką emeryturą i wysokimi zarobkami. Zobaczcie oferty zatrudnienia we wrocławskim zakładzie karnym i areszcie. Są wolne etaty, więc warto sprawdzić wymagania i warunki zatrudnienia w służbie więziennej. Aktualny nabór trwa do 27 marca.

Oscarowe filmy we wrocławskich kinach. Gdzie obejrzeć nagrodzone produkcje?

Nie zgadzamy się z wszystkimi decyzjami członków Amerykańskiej Akademii przyznającej Oscary. Dlatego na www.wroclaw.pl szczególnie polecamy filmy, których akademicy nie zauważyli. Zobaczcie, gdzie we Wrocławiu można obejrzeć zarówno nagrodzone Oscarami obrazy, jak i te, których twórcy nie wyszli z gali w Dolny Theater ze statuetką.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl