3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław (14-15.01.2023)
„Wrocław.pl na dzień dobry” www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). W ten weekend czekają nas sportowe emocje. Ważne mecze zagrają koszykarska Ślęza i siatkarska Gwardia. W sobotę odbędzie się mecz polskich piłkarzy ręcznych, którzy zagrają ze Słowenią. W najnowszym odcinku można także przeczytać o studniówkach we Wrocławiu, swingowej potańcówce w Odra Centrum oraz Koncercie Noworocznym w Klubie Formaty.

Przed nami kolejny weekend we Wrocławiu. Co ciekawego dzieje się w naszym mieście i gdzie warto się wybrać? Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Koszykarskie emocje we Wrocławiu

Drugi weekend stycznia to przede wszystkim sportowe emocje. We Wrocławiu bardzo ważne mecze: zagrają koszykarska Ślęza i siatkarska Gwardia. Nasze koszykarki w niedzielę o godzinie 15.00 w hali wrocławskiej AWF podejmą Eneę AZS Politechnikę Poznań. Stawka tego starcia jest bardzo wysoka, bowiem może przeważyć o obecności wrocławianek w fazie play-off.

Także w niedzielę, 15 stycznia, ale o godz. 17.00 siatkarze Gwardii w hali Orbita podejmą Olimpię Sulęcin i zrobią wszystko, by przełamać ostatnią passę porażek. Warto kibicować naszym drużynom i wybrać się na któreś z tych spotkań! Zapraszamy.

Polscy piłkarze ręczni zagrają we Słowenią

Ale ten weekend to nie tylko emocje związane z występami wrocławskich zespołów. W sobotę, 14 stycznia o godz. 20.30 w katowickim Spodku polscy piłkarze ręczni zmierzą się ze Słowenią w drugim meczu na rozgrywanych m.in. w naszym kraju mistrzostwach świata szczypiornistów. W pierwszym spotkaniu grupy B Polacy przegrali po ambitnej walce z Francją a Słowenia wygrała z Arabią Saudyjską. Dlatego sobotni mecz nasze orły muszą wygrać! Transmisja w TVP Sport.

Studniówki we Wrocławiu

Weszliśmy w okres studniówkowy, do matur zostało niewiele ponad 100 dni. Również w ten weekend niektóre szkoły mają studniówki. Na www.wroclaw.pl znajdziecie galerię zdjęć ze studniówki VII Liceum Ogólnokształcącego im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego na Tarczyński Arena Wrocław. Zobaczcie, jak bawią się wrocławscy licealiści!

Swingowa potańcówka w Odra Centrum

A może macie ochotę na nieco muzycznych i tanecznych wrażeń? Odra Centrum zaprasza w najbliższą niedzielę na Swingową Potańcówkę. Złota era swingu powraca! W głośnikach usłyszymy klasyki w wykonaniu orkiestr Counta Basiego czy Duke'a Ellingtona, a także będziecie mieli okazję usłyszeć selekcję najlepszych kawałków w wykonaniu współczesnych zespołów swingowych podbijających festiwale na całym świecie! Wstęp wolny, początek już o godz. 18.00.

Koncert Noworoczny w Klubie Formaty

A koncerty? Wrocławski Klub Formaty zaprasza w niedzielę także o 18.00 na Koncert noworoczny, podczas którego wystąpi Nikola Warda z zespołem oraz Senior Gospel Choir. Podczas koncertu usłyszymy największe światowe przeboje świąteczne, oraz klimatyczne i nastrojowe ballady, które pozwolą nam jeszcze przez chwilę pozostać w ciepłym klimacie Świąt, oraz pozytywnie wejść w nowy 2023 rok! A kto ma ochotę na nieco inne brzmienia to o 19.00 w klubie TONY przy pl. Orląt Lwowskich zagra Kathia.

Szaleństwo na łyżwach na stadionie Tarczyński Arena

Oczywiście ten weekend we Wrocławiu możemy spędzić także aktywnie. Warto np., póki jeszcze trwa sezon, skorzystać z któregoś z wrocławskich lodowisk. Do szaleństwa na łyżwach zaprasza lodowisko Orbita, Spiska oraz to na stadionie Tarczyński Arena. Godziny otwarcia i ceny biletów znajdziecie na www.wroclaw.pl!