3. Wrocław.pl na dzień dobry – posłuchaj, czym dziś żyje Wrocław [1.02.2023]
„Wrocław.pl na dzień dobry”. www.wroclaw.pl
„Wrocław.pl na dzień dobry”.

W najnowszym odcinku „Wrocław.pl na dzień dobry” świeża dawka newsów z miasta (player znajduje się na samym dole pod tekstem). Dzisiaj demontaż choinki na Rynku. Otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom przy ul. Grabiszyńskiej. Ferie we wrocławskim ZOO. Szklany szyld browaru Schultheissa trafił do Muzeum Miejskiego.

Przywitaj dzień z „Wroclaw.pl na dzień dobry”. Dzisiejszy odcinek znajdziesz na końcu tego artykułu oraz na platformie Spotify. A o czym dziś mówimy?

Dziś żegnamy choinkę na wrocławskim Rynku

Dziś 1 lutego, więc żegnamy także choinkę na wrocławskim Rynku. Aby znów podziwiać to piękne drzewko w sercu miasta będziemy musieli poczekać około 10 miesięcy. Będziemy tęsknić, do zobaczenia!

Uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom

Dzisiaj we Wrocławiu nastąpi uroczyste otwarcie Centrum Pomocy Dzieciom w budynku przychodni MSWiA przy ul. Grabiszyńskiej  35/39. Centrum Pomocy Dzieciom  we Wrocławiu jest pierwszym na Dolnym Śląsku, a ósmym w Polsce, Centrum działającym według standardu wypracowanego przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Będzie ono oferować nieodpłatną pomoc dzieciom i rodzinom.  Wrocław przekazał na działalność ośrodka 500 000 zł.

Ferie we wrocławskim ZOO

Jedyne takie ferie! Wrocławskie ZOO zaprasza na spotkania ze zwierzętami, które mieszkają w Afrykarium! Hipopotamy, które można zobaczyć pod wodą, jedyne w Polsce manaty, budzące grozę krokodyle i rekiny, a nawet dikdiki, czyli antylopy w wersji mini – każde z tych zwierząt (oraz wiele innych) można poznać podczas ferii we wrocławskim ZOO. Szczegóły, jak skorzystać oraz film z hipopotamem, który pląsa niczym baletnica, znajdziecie dziś na www.wroclaw.pl.

Szyld browaru Schultheissa trafił do Muzeum Miejskiego

Szklany szyld słynnego browaru Schultheissa z około 1900 roku trafił do Muzeum Miejskiego Wrocławia. „Z radością i ekscytacją spieszymy Wam donieść, że niedawno udało nam się pozyskać niezwykły eksponat, który jakimś cudem przetrwał lata wojny.” – poinformowało Muzeum Miejskie Wrocławia na swoim Facebooku. Dziś na www.wroclaw.pl dowiecie się więcej o tej niezwykłej historii.

Sprawdź szczegółową pogodę we Wrocławiu: Pogoda Wrocław