wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Teraz Wrocławianki Roku 2021 możesz poznać podczas spaceru w Rynku. Warto przystanąć...

 Tytuł Wrocławianki Roku przyznaje Wrocławska Rada Kobiet, ale na wniosek mieszkanek i mieszkańców, NGO-sów, środowisk naukowych i kulturalnych. Każda kandydatura zostanie rozpatrzona fot. Grzegorz Rajter
Tytuł Wrocławianki Roku przyznaje Wrocławska Rada Kobiet, ale na wniosek mieszkanek i mieszkańców, NGO-sów, środowisk naukowych i kulturalnych. Każda kandydatura zostanie rozpatrzona

Tytuł Wrocławianek Roku 2021 noszą już od kilku miesięcy. W grudniu ub. roku poznali je goście uroczystej gali w NFM-ie, potem pisano o nich w mediach tradycyjnych i społecznościowych. Od 5 maja 2022 r. mogą zaś poznać te twórcze i przebojowe kobiety czynu, wolności i przyszłości, którzy wybiorą się na północną pierzeję wrocławskiego Rynku. Znajdą tam plenerową wystawę, prezentującą ubiegłoroczne laureatki oraz te, które honorowy tytuł zdobyły w 2020 r.

Reklama

Kto został Wrocławianką Roku 2021, ogłoszono 1 grudnia 2021 r. podczas drugiej edycji wydarzenia, firmowanego przez Wrocławską Radę Kobiet. Z powodu ograniczeń, związanych z pandemią, uroczystość wręczenia statuetek (wykonanych przez wrocławską artystkę Beatę Stankiewicz-Szczerbik), mogła obserwować bezpośrednio w Narodowym Forum Muzyki ograniczona liczba osób, a pozostałym udostępniono internetową relację online.

Wówczas to poznaliśmy zarówno nazwiska nominowanych pań w poszczególnych, sześciu kategoriach, jak i szczęśliwe zwyciężczynie. Wrocławiankami Roku 2021 zostały: Adrianna Klimaszewska (kat. Działalność równościowa), Małgorzata Makarczuk-Kłos (kat. Działalność społeczna i edukacyjna), Marta Derejczyk i Olga Budzan (kat. Działalność proekologiczna), Kamila Stokowa-Sołtys (kat. Działalność naukowo-badawcza), Kate Hobler (kat. Działalność small biznes) oraz Alicja Tchórz (kat. specjalna Teraz młodość – siła młodości).

Oglądajcie, czytajcie, inspirujcie się

Podobnie jak przed sześcioma miesiącami galę, 5 maja br. wystawę plenerową na Rynku, prezentującą sylwetki Wrocławianek Roku 2021, otworzyła Joanna Nyczak, przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet, na co dzień dyrektor Wydziału Zdrowia i Spraw Społecznych UM Wrocławia.

Prezentujemy sylwetki sześciu wyróżnionych pań, ponieważ to druga edycja konkursu i druga wystawa. Bardzo chcemy, by te wspaniałe wrocławianki mogły zaistnieć w szerszej przestrzeni, dlatego wybór miejsca dla naszej wystawy padł na wrocławski Rynek. Teraz przy tak pięknej pogodzie bywa tu dużo wrocławian i turystów. Będą więc mieli świetną okazję, by poznać sylwetki i nagrodzonych pań, i osób do tytułu Wrocławianki Roku nominowanych. My, kobiety, powinnyśmy się bardziej pokazywać i doceniać to, co robimy, by z jednej strony mieć więcej siły do dalszego działania, a z drugiej - stanowić przykład, dawać motywację i być może inspirację dla innych kobiet. I nie tylko   
uważa przewodnicząca Wrocławskiej Rady Kobiet.

Wrocławianki Roku czują się docenione...

...przekonywała o tym jedna z wyróżnionych – Małgorzata Makarczuk-Kłos, psycholożka, psychoterapeutka, specjalistka od spraw dzieci, które doświadczają przemocy, prowadzi terapię systemową rodzin oraz zajęcia terapeutyczne dla rodziców chcących poprawić swoje metody wychowawcze.

Uważam, że społeczne znaczenie tego wyróżnienia jest takie, że także inne osoby z nami współpracujące były w stanie poczuć jakąś moc, bądź motywację do działania. A w moim przypadku było to źródło radości i inspiracji na przyszłość. Czuję też ogromną wdzięczność za to wyróżnienie, gdyż często nasza codzienna praca nie jest doceniana czy nawet zauważana
podkreśla Wrocławianka Roku 2021 Małgorzata Makarczuk-Kłos.

 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama