wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 15°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocławianie nagrali Kolędę Wrocławską

„Kolęda Wrocławska” została zaśpiewana i zarejestrowana przez wrocławian, na nagraniu można zobaczyć znanych artystów, mieszkańców oraz prezydenta Wrocławia Jacka Sutryka. Wszyscy w świątecznych nastrojach melodyjnie przypominają o zbliżających się wielkimi krokami świętach Bożego Narodzenia.

Reklama

Muzykę do wrocławskiej kolędy skomponował Krzysztof Żesławski, muzyk związany m.in. z zespołem Wolna Grupa Bukowina i projektem Osiecka na Jazzowo oraz nauczyciel w XVII LO. Słowami zajęła się Danuta Baczul, dyrektorka Przedszkola nr 128.

– Dosyć długo chodziła po głowie pewna melodia i nie mogła się ode mnie odczepić, więc postanowiłem przyjrzeć się bliżej tym dźwiękom. Potem dość szybko powstał refren ze zmianą tempa i rytmu, następnie kontakt z autorką tekstów Danutą Baczul i już...no może nie do końca – żartuje Krzysztof Żesławski. Bo, jak przyznaje, pisanie piosenki to proces, który trwa. – To myśli biegające po głowie i nuty te ważne, a później aranżacja, nagranie, udział gości, miksowanie, korekty. To długi proces który w tym przypadku był bardzo sprawny i spontaniczny. Bardzo się cieszę jest już wersja finalna utworu. Tym bardziej, że udało się zaprosić tak znakomitych gości i muzyków – nie kryje radości muzyk.

Kolędę Wrocławską śpiewają m.in.: Justyna Szafran, aktorka Teatru Muzycznego Capitol, wokalistka Natalia Lubrano, Katarzyna Głowik-Jamróz, dyrektorka przedszkola nr 56, Wacław Juszczyszyn z Wolnej Grupy Bukowina, dziennikarz muzyczny Leszek Kopeć, aktorka Marika Klarman oraz Jagoda Pawlik i Amelia Lubicz-Miszewska, uczennice XVII LO.

W utworze można usłyszeć również Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia. Akompaniament, który słyszymy w kolędzie wykonali, pod kierownictwem Krzysztpofa Żesławskiego, muzycy: Piotr Świętoniowski, Tomasz Grabowy, Taras Bukovsky.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama