4. Gdzie na walentynki? Wrocław wśród najbardziej romantycznych miast w Polsce! Zobaczcie miasta wymarzone na randki

Jarek Ratajczak,

Jak wynika z raportu “Randkowanie i mobilność miejska. FREENOW 2023 ”, według 30% Polaków najbardziej romantycznym polskim miastem jest Kraków, drugie miejsce zajmuje Trójmiasto (18%), a trzecie - Wrocław (15%). Zobaczcie szczegóły

Według 86% Polaków wspólny powrót taksówką jest postrzegany jako romantyczne zwieńczenie randki, a według blisko 2/3 z nich to dobra okazja do pierwszego pocałunku. 30% mieszkańców polskich miast wyznaje, że przeżyło romantyczne chwile ze swoją parą, wracając taksówką z randki.

Z okazji zbliżającego się święta zakochanych aplikacja mobilności miejskiej FREENOW przeprowadziła badanie wśród mieszkańców polskich miast, które potwierdziło, że taksówki są nieodłącznym elementem randkowania wśród prawdziwych miastocholików.

Wrocław wśród najbardziej romantycznych miast w Polsce

Jak wynika z raportu “Randkowanie i mobilność miejska. FREENOW 2023”, według 30% Polaków najbardziej romantycznym polskim miastem jest Kraków, drugie miejsce zajmuje Trójmiasto (18%), a trzecie - Wrocław (15%). Według ankietowanych, absolutnym “must have” randkowania w mieście są trzy rodzaje aplikacji - randkowa (według 20% badanych), następnie komunikator, a trzecie miejsce w tym zestawieniu zajmują aplikacje taxi, jako sposób dojazdu na randkę.

Walentynki we Wrocławiu

Badanie FREENOW wykazało także, że wybór sposobu dojazdu na randkę ma istotny wpływ na pierwsze wrażenie o drugiej osobie. Według 61% badanych, pozytywnie odbierane jest pojawienie się własnym samochodem, dla co drugiego mieszkańca miast - taksówką, a co trzeci wskazuje w tym kontekście motor lub skuter. Korzystanie z transportu publicznego lub carsharingu według ponad połowy badanych jest odbierane neutralnie.

Według 30% badanych niemile widziane jest natomiast wybranie się na randkę hulajnogą lub rowerem, co pozwala sądzić, że pary na randki wolą wybierać środki transportu, którymi mogą poruszać się wspólnie.

Pierwszy pocałunek w taksówce

Badanie FREENOW poruszyło także wątek zamówienia i płacenia za taksówkę na randce. Według 84% ankietowanych sam fakt zamówienia jej dla kogoś jest mile widzianym gestem po zakończonym spotkaniu.

Co 4 osoba uważa, że wspólny przejazd to okazja do kontynuowania rozmowy lub wykonania kolejnego kroku. Nic dziwnego zatem, że dla ponad 2/3 Polaków przejazd taksówką to także doskonała okazja na pierwszy pocałunek. Blisko połowa badanych wskazuje także, że to dobra okazja do zaoszczędzenia pieniędzy.

Jak zakochani płacą rachunek

Opinie mężczyzn i kobiet na temat płacenia za przejazd nieco się różnią - aż 70% mężczyzn uważa, że to w ich gestii i żaden z nich nie wskazał, że powinna płacić kobieta. 40% ankietowanych kobiet potwierdziło, że wypada, by zrobiła to płeć przeciwna, jednak 13% z nich woli płacić za siebie.

Co ciekawe, to panie są bardziej skłonne by podzielić rachunek na pół, opcję tę wybrałaby już 1 na 4 kobiet, przy czym tylko 1 na 10 mężczyzn. Bardziej chętne na współdzielenie płatności są natomiast osoby w przedziale 18-25 lat - ponad 30% ankietowanych z tej grupy zgodziłoby się na takie rozwiązanie.

Chętnie zwierzamy się kierowcom taksówek ze swoich sercowych spraw

FREENOW sprawdziło także, dlaczego niektóre osoby (aż 40% badanych), chętnie zwierzają się kierowcom taksówek ze swoich sercowych spraw. Ponad połowa respondentów przyznaje, że kierowcy są obcymi osobami, które nie oceniają.

Niemal 1 na 4 badanych podkreśla, że taksówkarze na co dzień obserwują wiele interakcji międzyludzkich, w tym te między parami. Ponad 1 /3 ankietowanych natomiast zwróciło uwagę na to, że często za kierownicą siedzą osoby otwarte na wszelkie rozmowy, do tego empatyczne oraz z ogromnym dystansem. Dlatego pasażerowie bez obaw opowiadają im nawet najdrobniejsze szczegóły ze swojego życia, w tym z przygód randkowych.

Źródło: materiały prasowe