3. Edukacja
  4. Aktualności z edukacji
  5. Wrocław walczy o tytuł miasta przyjaznego młodzieży
W tle: panorama Wrocławia; w kółku: młodzież / zdjęcia ilustracyjne fot. flickr.com/wroclawofficial, freepik.com
W tle: panorama Wrocławia; w kółku: młodzież / zdjęcia ilustracyjne

Wrocław został nominowany do konkursu „Miasto Przyjaciel Młodych”, którego celem jest wyłonienie miasta z najbardziej rozbudowaną ofertą dla młodzieży. Konkurs realizują licealiści z Lublina w ramach projektu społecznego „Młodzi Głosem Przyszłości 2.0”. Jego wyniki zostaną ogłoszone już w tę sobotę, 6 kwietnia. Jak oddać głos?

Miasto przyjazne młodym

Projekt społeczny „Młodzi Głosem Przyszłości 2.0” jest realizowany przez uczniów Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego im. Królowej Jadwigi w Lublinie w ramach olimpiady Zwolnieni z Teorii.

Jego zadaniem jest zwiększenie świadomości politycznej wśród osób w wieku 16-29 lat, edukując o wpływie polityki na codzienne życie i zwracając szczególną uwagę na: zdrowie, ekologię, mieszkalnictwo czy podatki. W ramach projektu uczniowie zorganizowali też konkurs, który ma wyłonić miasto z najbardziej rozbudowaną ofertą dla młodzieży.

Jak można zagłosować?

W konkursie bierze udział 10 miast w Polsce. Wśród nich m.in. Warszawa, Gdańsk, Rzeszów, Łódź czy Katowice. Nie brakuje również naszego Wrocławia.

Na stronie internetowej stworzonej przez uczniów znajdują się opisy poszczególnych miast. Wystarczy je przeczytać, a następnie wybrać miasto, które naszym zdaniem zasługuje na tytuł miasta najbardziej przyjaznego młodzieży. Głosować można tutaj za pomocą formularza - do 5 kwietnia.

Co Wrocław robi dla młodych? Jest tego wiele, zobaczcie!

Powiększ obraz: Screen opisu działań we Wrocławiu mlodziglosemprzyszlosci.com
Screen opisu działań we Wrocławiu

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone w sobotę, 6 kwietnia, o godz. 11:00 na facebooku grupy.