wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-3°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Wybory Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej 2020 [SERWIS SPECJALNY]
  4. Aktualności wybory prezydenckie 2020
  5. Wyborcze wyzwanie – wygra osiedle z najwyższą frekwencją
Wyborcze wyzwanie – wygra osiedle z najwyższą frekwencją

Na wrocławskim osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzonych zostanie 50 drzew. W ten sposób Wrocław rusza z wyborczym wyzwaniem, mobilizując mieszkańców do udziału w wyborach.

Reklama

We Wrocławiu 28 czerwca 2020 r. – w I turze wyborów prezydenckich zagłosowało aż 70,81% uprawnionych do głosowania. Mając na uwadze fakt, że w stolicy Dolnego Śląska prawo do głosowania ma blisko 500 tys. osób, jest to ogromna liczba w skali całego kraju. Dla porównania, w trakcie poprzednich wyborów do urn wybrało się 55,21 % wrocławian.

– Chcę bardzo podziękować za Waszą postawę i naprawdę wysoką frekwencję w wyborach. To bardzo ważne, bowiem pokazujemy, jak wspaniałymi, obywatelskimi mieszkańcami jesteśmy. To pokazuje, jaki jest Wrocław - kochający demokrację i dbający o jej rozwój – mówi prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk.

Wrocław rusza z wyborczym wyzwaniem

Wrocław chce podtrzymać wysoką frekwencję także w II turze wyborów i wychodzi z propozycją jeszcze większej mobilizacji mieszkańców miasta.

– W pierwszej turze wrocławianie stanęli na wysokości zadania, 70% frekwencja to powód do dumy, ale wierzę, że 12 lipca jesteśmy w stanie zdecydowanie poprawić ten wynik. Przecież Wrocław to nasza wspólna sprawa, a w przypadku tych wyborów – Polska to nasza wspólna sprawa. Sprawdzimy, czy chętniej głosują np. mieszkańcy Krzyków czy może Psiego Pola? – mówi prezydent. – Deklaruję, że na osiedlu z najwyższą frekwencją w II turze wyborów posadzimy 50 dodatkowych drzew i zapewnimy im opiekę pielęgnacyjną. Na ten cel przeznaczymy 100 tysięcy złotych. Trzymam kciuki i powodzenia! – zachęca do udziału w głosowaniu prezydent, Jacek Sutryk.

Przypomnijmy, w stolicy Dolnego Śląska najwięcej głosów w I turze uzyskał Rafał Trzaskowski (43,56%.), na drugim miejscu uplasował się prezydent Andrzej Duda (28,04%), a na trzecim Szymon Hołownia (14,34%).

Lokale wyborcze

Warto sprawdzić, gdzie będziemy głosować, gdyż zmieniły się lokalizacje 24 komisji obwodowych, w porównaniu z poprzednimi wyborami parlamentarnymi.

Obwieszczenia z numerami, granicami i siedzibami obwodowych komisji wyborczych można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego Wrocławia.

Tam, gdzie nastąpiła zmiana lokalizacji, były dostarczane do skrzynek pocztowych lub wywieszane na bramach odpowiednie ulotki, tak aby mieszkańcy danego rejonu Wrocławia mieli świadomość, gdzie mieści się ich lokal wyborczy.

Uruchomione zostały także wyszukiwarki siedzib obwodowych komisji wyborczych, zarówno wyszukiwarka Urzędu Miejskiego , jak i wyszukiwarka Państwowej Komisji Wyborczej.  

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl