wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia

Dzieci z Ukrainy będą się uczyć w klasach przygotowawczych, które powstały we Wrocławiu [SZCZEGÓŁY]

Paulina Falkiewicz,
Zajęcia w Domu Ukraińskim we Wrocławiu fot. Bartłomiej Dwornik, fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty
Zajęcia w Domu Ukraińskim we Wrocławiu

Od września prawie trzystu uczniów z Ukrainy, którzy razem z mamami uciekli przed wojną do Polski, będzie się uczyć w klasach przygotowawczych we Wrocławiu. Klasy tworzy fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty. Fundacja zachęca mieszkańców do pomocy. Sprawdź, jak możesz to zrobić. Oto szczegóły.

Klasy przygotowawcze dla dzieci z Ukrainy

Dzieci z Ukrainy już w wakacje rozpoczęły zajęcia językowe. Od września będą się uczyć w klasach przygotowawczych w Domu Ukraińskim przy ul. Ofiar Oświęcimskich i zamiejscowej szkole przy ul. Śrubowej we Wrocławiu.

W obu lokalizacjach trwa obecnie dopasowywanie przestrzeni na potrzeby sal lekcyjnych. Fundacja Ogólnopolski Operator Oświaty, która jest wspierana przez darczyńców, doposaża klasy w brakujące meble, kompletuje sprzęt do pracowni informatycznej i pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć.

Łącznie wszystkich klas będzie aż jedenaście. Dydaktycznie, programowo i kadrowo jesteśmy już gotowi. Chcemy zapewnić dzieciom również komfortowe warunki do nauki, integracji i rozwojowej zabawy.
Mateusz Krajewski, prezes fundacji Ogólnopolski Operator Oświaty

– Ważne, żeby nauka była dla dzieci i nauczycieli przyjemna, a przede wszystkim efektywna. Liczymy, że wrocławianie i wrocławskie firmy zechcą nas w tym wesprzeć – dodaje prezes.

Chcesz pomóc? Sprawdź, jak możesz to zrobić

W projekt wsparcia dla ukraińskich dzieci i szykowanych dla nich klas przygotowawczych mogą zaangażować się wszyscy chętni. Można to zrobić w następujący sposób:

Fundacja zaprasza do współpracy również przedstawicieli biznesu, którzy chcieliby dołączyć do projektu nie tylko finansowo czy rzeczowo. Równie cennym wsparciem będzie czas i aktywność, poświęcone przez pracowników w ramach wolontariatu pracowniczego.

Bardzo zależy nam na tym, żeby dać im bezpieczeństwo i namiastkę normalności. A szkoła jest dla dzieci bardzo istotna nie tylko z edukacyjnego, ale i społecznego punktu widzenia. Szkoła i dziecięce przyjaźnie to fundamentalny element szczęśliwego dzieciństwa, którego część próbujemy stworzyć im w Polsce
Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral, prezes zarządu Fundacji ZOBACZ MNIE, prowadzącej we Wrocławiu Dom Ukraiński

Dom Ukraiński jest też miejscem, do którego można przynosić artykuły szkolne dla uczniów.

Informacje o projekcie „Chodźmy razem do szkoły” znajdują się na stronie fundacji.

Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl