4. Siema! Gramy z WOŚP dla zdrowych płuc [PRZECZYTAJ NOWY BIULETYN]
Wolontariuszki kwestują dla WOŚP na wrocławskim Rynku Oleksandr Poliakovsky
Wolontariuszki kwestują dla WOŚP na wrocławskim Rynku

32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już w najbliższą niedzielę 28 stycznia! Tegoroczna edycja organizowana jest pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. Za zebrane pieniądze zostanie kupiony sprzęt do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc małych i dużych pacjentów na oddziałach pulmonologicznych. Sprawdźcie w nowym numerze biuletynu, jak Wrocław wspiera WOŚP.

biuletyn-miejski-wroclaw_pl-Nr4-165-2024.pdf from Wroclaw

O czym jeszcze przeczytacie w najnowszym wydaniu?

Będzie zakaz nocnego handlu alkoholem

Nocny zakaz sprzedaży alkoholu obowiązujący od godz. 22 do 6 rano obejmie poza Starym Miastem osiem kolejnych wrocławskich osiedli. Tak zdecydowali radni miejscy Wrocławia na wniosek mieszkańców. Zakaz wchodzi w życie od 3 lutego 2024 roku.

Czytaj na s. 3

Powiększ obraz: Mieszkańcy mają dość całonocnych imprez zakrapianych alkoholem i licznych aktów wandalizmu Stock Adobe

Już prawie połowa wrocławian pije kranówkę

45 procent wrocławian pije kranówkę zamiast wody butelkowanej. Tak wynika z najnowszych analiz przeprowadzonych przez niezależną agencję badania rynku Beeline Research&Consulting.  A jeszcze dwa lata temu picie kranówki każdego dnia deklarowało 26,4 proc. mieszkańców stolicy Dolnego Śląska.

Czytaj na s. 4

Powiększ obraz: MWiK w ubiegłym roku promowało kampanię #PijKranówkę aż na 137 miejskich wydarzeniach Rafał Ogrodowczyk

Zbliża się pierwszy nabór do Mikrograntów 2024

Nowy rok, nowe pomysły na społeczne działania w mieście. Od 1 do 15 lutego można zgłosić swój projekt na integrujące wydarzenia na wrocławskich osiedlach. Jak się do tego zabrać?

Czytaj na s. 5

Powiększ obraz: Ważne, by projekty angażowały do wspólnego działania mieszkańców i były okazją do dzielenia się pasjami Malowane chwile - fotografia rodzinna

Jedyna taka na świecie! Oto Galeria Toy Piano

Tak małe, że mieszczą się na dłoni, i te nieco większe, choć nadal w wersji mini. Pozbawione ozdób albo z zaskakującymi detalami. Stworzone całkiem niedawno i te sprzed 150 lat. W niedzielę (14.01) została otwarta we Wrocławiu Galeria Toy Piano z unikalną kolekcją ponad 300 pianinek-zabawek. Na świecie nie ma drugiej takiej ekspozycji!

Czytaj na s. 16

Powiększ obraz: We Wrocławiu została otwarta Galeria Toy Piano z unikalną kolekcją ponad 300 pianinek-zabawek Oleksandr Poliakovsky

Pantery z Wrocławia ostrzą kły na Europę

Nawet 40 tys. kibiców będzie mogło obejrzeć start Panthers Wrocław w nowym sezonie European League of Football. To w futbolu amerykańskim odpowiednik piłkarskiej Ligi Mistrzów. 26 maja na Tarczyński Arenie wrocławianie zagrają swój pierwszy mecz z Berlin Thunder.

Czytaj na s. 19

Powiększ obraz: Panthers Wrocław w nowym sezonie ELF zmierzą się z zespołami z Austrii, Węgier, Niemiec i Czech Mat. prasowe

Co słychać na wrocławskich osiedlach?

PRZEDMIEŚCIE OŁAWSKIE: Skwer się zazieleni i zyska niebieskie akcenty

Zielona rewolucja na Przedmieściu Oławskim trwa. Zarząd Zasobu Komunalnego niebawem ogłosi przetarg na rewitalizację skweru przy ul. Dąbrowskiego.

Czytaj na s. 13

BISKUPIN: Owocna współpraca miasta z mieszkańcami

Remont ulicy Olgi Boznańskiej prowadzony jest z Programu Inicjatyw Lokalnych – 90 proc. wartości inwestycji finansuje gmina Wrocław. Pozostałe 10 proc. to wkład własny mieszkańców – uzbierali na bieżący etap remontu już 60 tysięcy złotych.

Czytaj na s. 13

Ponadto w najnowszym biuletynie:

• Nowy sprzęt dla szpitala im. Marciniaka
  • 2023 rok był najlepszy w historii naszego stadionu
  • Podwyżki dla nauczycieli. Od kiedy wypłaty?
  • To już ostatni etap trudnego remontu esplanady
  • Nowa kładka św. Antoniego połączyła brzegi fosy
  • Zieleń pomaga miastu walczyć z wyspami ciepła
  • Dziki(e)w mieście – jak nie wchodzić sobie w drogę
  • MAFIA Wrocław działa dyskretnie, ale skutecznie
  • W Pigcasso możesz malować, jak chcesz!
  • Wrocławska Krzyżówka

Sprawdź, gdzie dostać drukowany biuletyn [KLIKNIJ TUTAJ]