wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 33°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze

zaproszenie na bezpłatne seminarium dotyczące płatności bezgotówkowych materiały SmartCity Wrocław
zaproszenie na bezpłatne seminarium dotyczące płatności bezgotówkowych

„Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” to cykl bezpłatnych spotkań i szkoleń z przedsiębiorcami działającymi na terenie miasta. Pierwsze spotkanie już 21 czerwca. To efekt listu intencyjnego między SmartCity Wrocław a Fundacją Polska Bezgotówkowa.

Reklama

Plastikowy pieniądz i płatności bezgotówkowe

Z roku na roku płatności bezgotówkowe zyskują na popularności. Dodatkowo przepisy wprowadzone w styczniu tego roku, według których przedsiębiorca ma obowiązek umożliwić klientowi wybraną przez niego formę płatności, obligują usługodawców do uruchomienia możliwości płacenia za towary i usługi również w sposób bezgotówkowy.

Wrocław jest miastem, w którym płatności bezgotówkowe są wdrażane przy okazji uruchamiania wielu nowych systemów miejskich, czego dobrym przykładem jest system obsługujący płatności za bilety w MPK, ale nie tylko. Jednak wciąż są w mieście grupy mieszkańców i przedsiębiorców, które nie korzystają z płatności bezgotówkowych. To właśnie do nich chcielibyśmy dotrzeć z informacją jak w bezpieczny sposób takie płatności wdrażać i z nich korzystać, a co za tym idzie móc podnieść jakość życia i usług dla wielu Wrocławian, a także odwiedzających nas turystów. Stąd współpraca z Fundacją Polska Bezgotówkowa, dzięki której będziemy mogli to zrobić w sposób możliwie najbardziej profesjonalny
Robert Bednarski, Dyrektor ds. SmartCity w Wydziale Promocji Miasta i Turystyki Urzędu Miejskiego Wrocławia

W ramach współpracy „Wrocław bezgotówkowy – raz spróbujesz, pokochasz na zawsze” eksperci Fundacji Polska Bezgotówkowa podzielą się wiedzą z zakresu bezpiecznego wdrażania płatności bezgotówkowych w firmie, a także pokażą najkorzystniejsze rozwiązania płatnicze dla danego typu działalności. Poruszonych zostanie również wiele innych tematów z zakresu płatności bezgotówkowych.

Płatności bezgotówkowe na trwałe zagościły już w polskiej gospodarce i naszej - konsumentów - świadomości. Dziś raczej należy już pytać o skalę aktywności, o kolejne nowoczesne rozwiązania płatnicze, a nie o to, czy Polacy chcą płacić bezgotówkowo. Chcemy! Cieszy nas, że tak duże miasto jak Wrocław nadal dostrzega potrzebę edukowania swoich mieszkańców w zakresie korzystania z bezgotówkowych płatności i widzi potencjał, jaki innowacyjne rozwiązania przynoszą miastu. Liczymy, że wkrótce we Wrocławiu w większości miejsc będzie można zapłacić kartą, zegarkiem czy telefonem, a miasto dołączy do grona najnowocześniejszych europejskich metropolii
Grażyna Ciurzyńska, prezes zarządu Fundacji Polska Bezgotówkowa

Fundacja Polska Bezgotówkowa

To organizacja, która zajmuje się upowszechnieniem i promocją obrotu bezgotówkowego w Polsce wśród małych, średnich i mikroprzedsiębiorstw, jednostek samorządu terytorialnego i związków wyznaniowych, a także podnoszeniem świadomości wiedzy obywateli na temat mechanizmów obrotu bezgotówkowego, jego bezpieczeństwa i zasad ekonomii.

Jednym z jej podstawowych celów jest również promocja innowacji technologicznych wspierających obrót bezgotówkowy. Interesariuszami Fundacji są: Mastercard, Visa, Ministerstwo Finansów, Związek Banków Polskich, a także banki i agenci rozliczeniowi.

21 czerwca webinar „SoftPOS – terminal w Twoim telefonie”

W ramach rozpoczętej współpracy SmartCity Wrocław oraz Fundacja Polska Bezgotówkowa zapraszają wszystkich zainteresowanych na pierwszy webinar „SoftPOS – terminal w Twoim telefonie”, który będzie dostępny online na www.polskabezgotowkowa.pl/akademiaprzedsiebiorcy w dniu 21 czerwca 2022 r. o godzinie 18.00.

Tagi:

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama