4. Ty też masz wpływ na „Wrocław bez Barier”! Zachęcamy do wysyłania zgłoszeń na plebiscyt
Osoby na wózkach grają w koszykówkę pixabay.com
Osoby na wózkach grają w koszykówkę

Rozpoczął się nabór kandydatur w 13. edycji plebiscytu „Wrocław bez Barier” im. Bartłomieja Skrzyńskiego. Na zgłoszenia są dwa tygodnie. Jak to zrobić?

„Wrocław bez Barier” to plebiscyt, w którym wyróżniane są działania na rzecz powszechnej dostępności i wyrównywania szans dla różnych grup społecznych.

Doceniamy i nagradzamy osoby, instytucje i firmy, które aktywnie działają na rzecz znoszenia barier i wspierania osób z niepełnosprawnościami i szczególnymi potrzebami. Doceniamy w ten sposób również aspekt podniesienia atrakcyjności Wrocławia jako miasta przyjaznego dla wszystkich grup społecznych.
Dominik Golema, biuro Wrocław Bez Barier UM Wrocławia

Wybierz kategorię i wyślij zgłoszenie

Certyfikaty przyznawane są  w 6 kategoriach:

1. Miejsce dostępne dla wszystkich;
  2. Działania innowacyjne w zakresie powszechnej dostępności;
  3. Integracja społeczna;
  4. Społeczna odpowiedzialność biznesu;
  5. Kultura bez barier;
  6. Dostępne miejsce pracy.

Termin zgłaszania kandydatów upływa 4 września 2023 roku. Jak to zrobić?

1. Pobierz formularz zgłoszeniowy (załączmy go na końcu artykułu);
  2. wypełnij go, podając, kto według Ciebie zasługuje na certyfikat i w jakiej kategorii;
  3. wyślij wypełniony formularz mailowo na adres: bwb(at)um.wroc.pl bądź sekretariat(at)potrafiepomoc.org.pl albo wydrukuj go i przynieś do biura Wrocław Bez Barier w urzędzie miejskim (ul. Bogusławskiego 8-10, 1. piętro, pokój 125) lub do biura fundacji Potrafię Pomóc (ul. Horbaczewskiego 24).

Regulamin plebiscytu dostępny jest tutaj i w biurze fundacji. Zamieszczamy go poniżej w pliku PDF.

W imieniu organizatorów – biura Wrocław Bez Barier UM Wrocławia oraz Potrafię Pomóc – zachęcamy do nadsyłania zgłoszeń. Plebiscyt jest współfinansowany ze środków PFRON otrzymanych od gminy Wrocław i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu.

Źródło: Urząd Miejski Wrocławia