Wrocław 2021 w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego: Dużo mniej narodzin

W 2020 roku urodziło się dużo mniej wrocławian niż rok wcześniej, fot. pixaby.com

Epidemia koronawirusa nie ustępuje i doskonale widać to w statystykach Urzędu Stanu Cywilnego. W ostatnim roku zmarło blisko tysiąc wrocławian więcej niż w roku 2020.

W 2021 r. we wrocławskim Urzędzie Stanu Cywilnego zarejestrowano 10 tys. 037 zgonów. Dla porównania, w 2020 r. wydano 9102 akty zgonu, a w roku 2019 (czyli przed pandemią koronawirusa) – 7880.

Znacząco spadła liczba dzieci urodzonych we Wrocławiu. W 2021 r. zarejestrowano 8400 nowych obywateli miasta. Rok wcześniej Urząd Stanu Cywilnego odnotował narodziny 10 tys. 793 małych wrocławian.

Dużo mniej par zdecydowało się na ślub – tylko 2255 (rok, dwa wcześniej takich uroczystości było około czterystu więcej). Z tego ślubów konkordatowych było 680, o 40 więcej niż rok wcześniej.

Wyraźnie więcej ślubów – aż 190, zorganizowano poza Urzędem Stanu Cywilnego (w 2020 r. – 111). Ze statystyk nie wynika, czy wobec zagrożenia koronawirusem częściej organizowano imprezy w plenerze.

Prezydent Wrocławia chętnie korzystał z urzędowego prawa do udzielania ślubu. Na nowy etap życia przeprowadził 57 par.

Urzędnicy USC we Wrocławiu wydali 916 decyzji o zmianie imienia i nazwiska. Przeprowadzili także 10 procedur dotyczących zmiany danych osobistych na podstawie wyroków o zmianie płci.

W 2021 r. wydano 110 tys. 684 zaświadczenia, odpisy i innego rodzaju dokumenty.