Były prezydent Świdnicy zostanie nowym ministrem nauki

Wojciech Murdzek, fot. gov.pl/Ministerstwo Rozwoju

Wojciech Murdzek, który przez trzy kadencje pełnił funkcję prezydenta Świdnicy, będzie nowym ministrem nauki i szkolnictwa wyższego.

63-letni Murdzek rządził Świdnicą w latach 2002-2014. Wcześniej był m.in. starostą Powiatu Świdnickiego oraz wiceprzewodniczącym świdnickiej Rady Miejskiej. Od 2015 r. jest posłem klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, członkiem partii Jarosława Gowina – Porozumienie.

Nowy minister nauki jest absolwentem Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Od grudnia 2019 r. był sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju. W fotelu szefa resortu nauki i szkolnictwa wyższego zastąpi lidera Porozumienia, Jarosława Gowina, który przed tygodniem zrezygnował ze stanowiska.

Fot. gov.pl/Ministerstwo Rozwoju