4. Wizyta w ZUS online w języku ukraińskim. Jak zarezerwować spotkanie online?

Wizyta w ZUS online w języku ukraińskim. Jak zarezerwować spotkanie online?

Redakcja www.wroclaw.pl,

Infolinia dla obywateli Ukrainy pixabay.com
Infolinia dla obywateli Ukrainy

Od 5 kwietnia obywatele Ukrainy mogą skorzystać z konsultacji on-line w języku ukraińskim. W e-wizycie uczestniczy ekspert z ZUS oraz tłumacz języka ukraińskiego.

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

Żeby skorzystać z e-wizyty, wystarczy mieć komputer z kamerą i mikrofonem lub smartfon z dostępem do Internetu
Iwona Kowalska-Matis rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku

Aby zarezerwować e-wizytę, należy

• wejść na stronę https://e-wizyta.zus.pl/ua
  • wskazać temat e-wizyty „Świadczenia dla rodzin” oraz wybrać jej termin
  • jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty.

Z e-wizyty obywatel Ukrainy może skorzystać także w obecności swojego tłumacza. Taką informacje należy podać podczas rezerwacji e-wizyty. Aby uzyskać dane w swojej indywidulanej sprawie należy podać numer PESEL.

– Podczas e-wizyty obywatele Ukrainy otrzymają pomoc w założeniu profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS i złożeniu wniosków o wypłatę z programów 500+, RKO czy żłobkowe – dodaje Iwona Kowalska-Matis regionalny rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku.

Infolinia dla obywateli Ukrainy

Od 21 marca tego roku działa w ZUS specjalna linia telefoniczna w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy. Chodzi o osoby, które przybyły do Polski po 23 lutego tego roku w wyniku konfliktu zbrojnego.

• Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55 (opłata według stawek operatorów).
  • Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres [email protected]