wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 20°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wizyta studyjna delegacji z Urzędu Miasta Lwowa

Od 3 do 6 marca we Wrocławiu odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Urzędu Miasta Lwów, której tematem była polityka i pomoc społeczna. Goście uczestniczyli m.in. w warsztatach oraz zobaczyli część placówek, w których potrzebujący wrocławianie mogą liczyć na wsparcie. 

Reklama

Drogi naszych miast na przestrzeni lat często się przeplatały. Pomimo, że na ziemi wrocławskiej lwowianie nie stanowili największej liczby – choć można, by tak sądzić chociażby po anegdocie „Pan z Wrocławia? Bo ja też ze Lwowa”.

Jednak to lwowianie odcisnęli trwały ślad w kronikach wrocławskich, ponieważ szkoła lwowska oraz profesorowie kształtowali we Wrocławiu świat akademicki, ponadto do dnia dzisiejszego znajdziemy ślady Lwowa we Wrocławiu: Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Pomnik Aleksandra Fredry czy też Panoramę Racławicką.

Prezydent Rafał Dutkiewicz oraz mer Lubomyr Buniak w 2002 roku podpisali umowę o partnerstwie, która przyczyniła się do rozwoju współpracy pomiędzy miastami. Od tego czasu zrealizowano liczne projekty: we Lwowie powstał pomnik upamiętniający pomordowanych profesorów lwowskich na Wzgórzach Wuleckich, we Wrocławiu w ramach ESK 2016 odbył się miesiąc lwowski, a w 2018 roku nasz krasnal Życzliwek stanął tuż przy katedrze Boimów we Lwowie.

Czytaj też: Rocznica zamordowania profesorów lwowskich i krasnal Życzliwek we Lwowie

Nasza współpraca ma również wymiar praktyczny i mający na celu wymianę wiedzy i doświadczeń w różnych obszarach zarządzania miastem.

W dniach od 3 do 6 marca odbyła się wizyta studyjna przedstawicieli Urzędu Miasta Lwów, której tematem była polityka i pomoc społeczna. Biuro Współpracy z Zagranicą UM Wrocławia we współpracy z wrocławskim Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej stworzyło program warsztatów z zakresu rodzinnej oraz instytucjonalnej pieczy zastępczej oraz innych form wsparcia rodziny.

Przedstawiciele z Urzędu Miasta Lwów również mogli zobaczyć część placówek, m.in.: Nadodrzańskie Centrum Wsparcia, Ośrodek Wsparcia dla matek z małoletnimi dziećmi i kobiet w ciąży, Placówkę Wsparcia Dziennego, czy Wrocławskie Centrum Opieki i Wychowania.

test i zdjęcia: Biuro Współpracy z Zagranicą UM Wrocław

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama