4. Wielki Peleton rowerzystów przejechał przez Wrocław [ZDJĘCIA]

Wydarzenie organizowane jest przez Wrocławską Inicjatywę Rowerową. Jego intencją jest zamanifestowanie obecność rowerzystów na drogach, upomnienie się o swoje prawa oraz zwrócenie uwagi władz miasta i innych użytkowników ruchu drogowego na potrzeby rowerzystów i sprawy bezpieczeństwa.

Dla niektórych jest to jedna z nielicznych okazji, kiedy decydują się na jazdę ulicą, gdyż z obawy o własne bezpieczeństwo wybierają na co dzień nielegalną jazdę chodnikiem, bo system tras rowerowych wciąż nie jest spójny szczególnie w centrum miasta.
Organizatorzy Wrocławskiego Święta Rowerzysty

Tegoroczne Wrocławskie Święto Rowerzysty było współfinansowane ze środków Gminy Wrocław.

Źródło: materiały prasowe