wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

30°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Dla mieszkańca
 3. Aktualności
 4. Wielka Draka dla Dzieciaka! Silent disco, bingo i bal - imprezy charytatywne dla chorej Julki (PROGRAM)
Kliknij, aby powiększyć
Zdjęcia z poprzednich edycji Wielkiej Draki dla Dzieciaka: po lewej stół z gadżetami, za stołem stoją mężczyzna i kobieta, a między nimi siedzi mężczyzna w czerwonej bluzie; po prawej kobieta tańczy ze słuchawkami na uszach podczas silent disco Materiały organizatorów
Zdjęcia z poprzednich edycji Wielkiej Draki dla Dzieciaka: po lewej stół z gadżetami, za stołem stoją mężczyzna i kobieta, a między nimi siedzi mężczyzna w czerwonej bluzie; po prawej kobieta tańczy ze słuchawkami na uszach podczas silent disco

Celem Wielkiej Draki dla Dzieciaka jest zbiórka funduszy na leczenie sześcioletniej Julki, która choruje na zespół Angelmana. Dziewczynka ma problemy ze snem, nie komunikuje swoich potrzeb, nie potrafi samodzielnie chodzić. Cykl głównych imprez potrwa do 9 grudnia, choć będą też eventy w styczniu 2024 roku. Zobacz program!

Reklama

Julka ma 6 lat. Choruje na zespół Angelmana, któremu towarzyszy padaczka. Dziewczynka wymaga nieustannej opieki. Przez chorobę Julka ma wiele problemów w samodzielnym funkcjonowaniu, w tym ze snem, komunikacją, przełykaniem, nie potrafi też samodzielnie chodzić.

Julka musi stale być pod opieką neurologa, okulisty, gastroenterologa i laryngologa, a do nauki chodzenia dziewczynce potrzebna jest specjalistyczna bieżnia.

Na czym polega Wielka Draka dla Dzieciaka?

Wielka Draka dla Dzieciaka to cykl charytatywnych eventów, podczas których zbierane będą pieniądze na leczenie Julii. W programie:

 • 27 listopada o godz. 19.00 Koncert Charytatywny w Barze Nietota (ul. Kazimierza Wielkiego 50) z licytacjami

Wejściówki można nabyć za pośrednictwem zrzutki, wybierając odpowiednią ofertę. Ceny za wejściówkę zaczynają się od 15 złotych. Wykonawcy to uczniowie Akademii Młodego Artysty prowadzonej przez Monikę Wiśniowską-Basel. Cały dochód z wejściówek będzie przekazany na leczenie i rehabilitację Julii.

 • 30 listopada o godz. 22:00 Silent Disco w Klubie HAH (ul. Oławska 11)

Koszt wypożyczenia słuchawek to 15 złotych dla studentów i 20 złotych dla pozostałych osób. Wszystkie zebrane pieniądze będą przekazane Julii.

 • 4 grudnia PubQuiz i licytacje (ul. Ofiar Oświęcimskich 46/1a)

Wejście będzie płatne, a cały dochód przekazany na rehabilitację Julki.

 • 7 grudnia Studenckie Odcinki Komediowe i licytacje w sali Centrum Kształcenia Ustawicznego Uniwersytetu Ekonomicznego (ul. Kamienna 43/45)

Przed publicznością wystąpi sześciu stand-uperów, w tym: Rafał Sumowski, Mateusz "Wilu" Wileński, Marcin Zbigniew Wojciech, Michał Pałubski.

Wejściówki można kupić przez zrzutkę, wybierając odpowiednią ofertę. Dostępne są dwie opcje: standard 25 złotych i VIP 40 złotych (z poczęstunkiem, upominkami i lepszymi miejscami na widowni). Cały dochód zostanie przekazany na leczenie i rehabilitację Julii.

 • 9 grudnia o godz. 18.00 Bal Charytatywny oraz licytacje w Centrum Bankietowym Nadodrze Park (plac ks. S. Staszica 40A)

Na bal zaproszeni są studenci Uniwersytetu Ekonomicznego i osoby, które wspierają Drakę dla Dzieciaka. Na wydarzenie można się zapisać przez formularz

 • 12 grudnia film kina klasy B w Kinie Nowe Horyzonty

Bilety można będzie nabyć przez stronę Kina. W trakcie seansu wyświetlona będzie perełka kina klasy B. Tytuł filmu to niespodzianka.

 • 28 listopada Bingo w Herbaciarni K2 (ul. Kiełbaśnicza 2).

Organizatorem Draki dla Dzieciaka jest Zrzeszenie Studentów Polskich przy Uniwersytecie Ekonomicznym, które współpracuje z Fundacją Polsat. Julka jest podopieczną Fundacji.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl