wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Widowiskowe zawody łucznicze w stylu fantasy w Lasku Osobowickim: Goblin Wars X
Na zdjęciu łuczniczka w futrzanym nakryciu głowy Centrum Łucznictwa Tradycyjnego / FB
Na zdjęciu łuczniczka w futrzanym nakryciu głowy

Indianie i kosmici, elfy i postaci z powieści postapokaliptycznych – dziesiąta edycja Goblin Wars w Lasku Osobowickim zapowiada się ekscytująco. Całodniowe zawody w łucznictwie tradycyjnym w aurze fantasy zaplanowano na sobotę, 25 lutego. Zobaczcie, jak wziąć udział w tym niezwykłym wydarzeniu!

Reklama

W wydarzeniu na strzelnicach w Lasku Osobowickim bierze udział nawet kilkudziesięciu zawodników i zawodniczek w różnym wieku. Głównym organizatorem jest wrocławskie Centrum Łucznictwa Tradycyjnego, pomysłodawcą imprezy był Piotr Gonet, założyciel i lider środowiska skupiającego miłośników łucznictwa.

Turniej Goblin Wars to hołd składany literaturze, filmowi oraz ogólnie klimatowi fantastyki, ale też i historii – zapowiadają organizatorzy spotkania.

Gobliny nadciągają

Motywy zaczerpnięte z fantasy i fantastyki przenikają wszystkie elementy turnieju na Osobowicach. Uczestnicy powinni (chociaż nie jest to wymagany warunek udziału w terenowej grze łuczniczej) przybyć w przebraniu nawiązującym do postaci lub wydarzeń. Odpowiedni strój przynosi dodatkowe profity.

Regulamin i przebieg zabawy pełne są odwołań do świata fantasy. Uczestnicy dzielą się na Szeregowców, Oficerów, Zwiadowców i członków Sił Specjalnych Kompanii. Podczas rywalizacji muszą wyeliminować przeciwników, a przy tym postarać się przeżyć, ale przede wszystkim dobrze się bawić.

Zawody łucznicze w Lesie Osobowickim. Jak wziąć udział?

Wydarzenie w Lasku Osobowickim rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa do późnego popołudnia. Szczegółowy plan oraz zasady udziału (zapisy do 23 lutego) na profilu organizatorów.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl