3. 75 lat powojennego Wrocławia
  4. Widowisko „75, czyli powojenna historia Wrocławia" [ZOBACZ]

Widowisko „75, czyli powojenna historia Wrocławia" [ZOBACZ]

Redakcja www.wroclaw.pl,

W tym roku obchodzimy 75-lecie polskiego powojennego Wrocławia. I choć świętowanie tego jubileuszu zostało zaburzone z powodu panującej pandemii, przygotowaliśmy dla Państwa coś wyjątkowego: niezwykłe widowisko pt. „75, czyli powojenna historia Wrocławia”.

Przedstawienie powstało z okazji 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej i przyłączenia Ziem Zachodnich do Polski.

Spektakl, który odbył się 4 października, będzie dostępny na kanale YouTube do 4 listopada.

Zobacz też nasz serwis specjalny: 75 lat powojennego Wrocławia

O spektaklu

Jest to podróż w czasie pokazująca historię naszego miasta od ruin, pozostałych po wojnie, aż po dzisiejsze piękne i prężnie rozwijające się europejskie miasto. Spektakl to także hołd oddany wszystkim tym, którzy przez 75 lat przyczynili się odbudowy i ukształtowania obecnego Wrocławia.

Reżyserem przedstawienia jest Kamil Przyboś, twórca słynnego już „Prometeusza”, granego od kilku lat na scenie Impartu. – Będą akrobacje, taniec, piosenka, na scenie blisko 200 osób. To plastyczne widowisko, bogate muzycznie i wizualnie. Każda dekada jest pokazana innym językiem, formą i środkami wyrazu. Wykonawcy, światło, dobór utworów – to wszytko rysuje przestrzeń i ducha czasu - mówi.

Magdalena Zawartko, Młodzieżowa Akademia Musicalowa: Będzie różnorodnie, kolorowo, dużo wzruszeń i radości. Niestety nie możemy spotkać się na żywo z publicznością, takie mamy czasy i o  tym też opowiemy. Nasza historia jest barwna i pokazuje, jak potrafimy się zmobilizować.

Przedsięwzięcie jest spektaklem, w którym udział wezmą m.in.:

• Młodzieżowa Akademia Musicalowa pod kierownictwem Magdaleny Zawartko,
  • akrobaci i tancerze z Everest Production pod kierownictwem Jacka Marksa i Pawła Patera,
  • Orkiestra Kameralna Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha,
  • za choreografię odpowiada Marta Brendel.

Zapraszamy na ten magiczny akrobatyczno-taneczno-wokalny spektakl, który - pomimo tego, że ze względów bezpieczeństwa będziemy mogli obejrzeć wyłącznie online - z pewnością pozostawi po sobie niezapomniane wrażenie.

Transmisja online odbędzie się 4 października o godz. 19.00 na profilu Facebooku Wroclaw Wroclowe oraz na stronie www.wroclaw.pl/75.Bądźmy tam razem!

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć