wroclaw.pl Najnowsze wiadomości dla mieszkańców Wrocławia
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

W nowych stajniach na Partynicach zamieszkały konie

Nowe stajnie wyścigowe na Partynicach /fot. Janusz Krzeszowski

Zakończyła się budowa stajni wyścigowych na Wrocławskim Torze Wyścigów Konnych Partynice. Zamieszkało w nich ok. 50 koni.

Reklama

W nowych stajniach zamieszkały konie wyścigowe. W każdej znalazły się 24 boksy dla zwierząt o wymiarach 3,5 x 3,5 m. Ponadto pojawiła się paszarnia, siodlarnia i myjka, a poidła dla koni są ogrzewane dzięki specjalnemu systemowi z zabezpieczonym kablem grzewczym. Na zapleczu administracyjno-sanitarnym dla opiekunów pojawiły się pokoje dla trenerów. Każda ze stajni wyposażona jest w instalacje: wodociągową, elektryczną, kanalizacji sanitarnej, kanalizacji deszczowej, elektryczną.

Stajnie mają 4,58 m wysokości, mają 50,5 m długości (elewacja północna i południowa) oraz 11 m (elewacja wschodnia i zachodnia). Łączna powierzchnia nowych stajni wynosi 537 m kw. 

Koszt inwestycji wyniósł prawie 1,8 mln zł. Za realizację odpowiadała firma Gillmet Sp. z o.o. W przyszłości na Partynicach mają powstać kolejne stajnie, które zastąpią starsze - wybudowane w latach 50. ubiegłego wieku. 

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama